Technologie » Fotografia

Najciekawsze funkcje gimbali

Najciekawsze funkcje gimbali
Zobacz więcej zdjęć »
Pojawienie się na rynku gimbali do aparatów kompaktowych, lustrzanek, czy kamer sportowych umożliwiło ambitnym miłośnikom filmowania osiągnąć nową jakość nagrań. Dzięki rosnącej liczbie funkcji, urządzenia te stają się coraz potężniejszym narzędziem zarówno w rękach profesjonalistów jak i amatorów.

Więcej niż stabilizacja

Podstawowym zadaniem gimbala jest oczywiście zniwelowanie wpływu jaki ma ruch operatora na kamerę, dzięki czemu możliwe jest nagrywanie płynnego obrazu. 

3-osiowe stabilizatory elektroniczne pracują jednak w kilku trybach, które ułatwiają osiąganie wyjątkowych efektów. Dla przykładu, urządzenia FeiyuTech - modele do kamer sportowych, kompaktów, lustrzanek a nawet smartfonów - pozwalają na:

  • Panoramowanie - w tym trybie gimbal płynnie podążanie za ruchem operatora na osi lewo/prawo (pan), podczas gdy pozostałe osie (tilt i roll) pozostają zablokowane.
  • Śledzenie - czyli tryb, w którym urządzenie podąża za ruchem operatora także w osi pionowej (tilt) pozwalając na płynne skierowanie obiektywu praktycznie w każdym kierunku.
  • Blokadę - czyli utrzymywanie kierunku kamery bez względu na ruch operatora.

Na tym możliwości nowoczesnych gimbali się nie kończą.

Timelapse i zdalne sterowanie

Pozostając przy przykładzie FeiyuTech - dzięki darmowej aplikacji możliwe jest ustawienie parametrów działania silników, ale też zaprogramowanie ich ruchu. Rozwiązanie to czyni z elektronicznego stabilizatora doskonałe narzędzie do tworzenia ciekawych panoramowań oraz dynamicznych filmów poklatkowych. Wystarczy ustawić punkt początkowy oraz końcowy, a gimbal wykona płynny ruch pomiędzy nimi w określonym przez nas czasie!

Co więcej, ta sama aplikacja pozwala również na obsługę gimbala za pomocą smartfona z odległości. Łatwo sobie wyobrazić jakie efekty można osiągnąć np. po zamontowaniu stabilizatora na długim monopodzie, albo na karoserii samochodu. Ograniczeniem pozostaje tu tak naprawdę wyłącznie kreatywność operatora. 

Rosnąca liczba funkcji, coraz mniejsza waga, bardziej kompaktowa, często modułowa budowa, a także wydłużający się czas pracy baterii sprawiają, że grono użytkowników gimbali stale się powiększa. Po elektroniczne stabilizatory sięgają operatorzy, poszukujący uniwersalnych i prostych w obsłudze urządzeń, które pozwalają nagrywać obraz najwyższej jakości.

Więcej informacji na temat pracy z gimbalem znajdziesz na stronie: www.youtube.com/user/FeiyuChannel

www.feiyu-tech.pl

www.instagram.com/feiyutech

www.facebook.com/FeiyuTechPolskaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Snow PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »