Firma » Finanse

Najlepsi finansiści z Podkarpacia poszukiwani

Najlepsi finansiści z Podkarpacia poszukiwani
Zobacz więcej zdjęć »
Kongres Dyrektorów Finansowych w Rzeszowie (8 czerwca - hotel Hilton Garden Inn) będzie czwartą konferencją lokalną, która odbędzie się w ramach cyklu pięciu tegorocznych kongresów dyrektorów finansowych.
Już 8 czerwca 2017 r. w Rzeszowie odbędzie się prestiżowe spotkanie CFO w ramach ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych. Główną ideą projektu, obok możliwości wymiany doświadczeń wśród przedstawicieli świata finansów, jest wyłonienie najlepszych finansistów w ramach prestiżowego konkursu o tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Finansiści, którym zależy by nagroda powędrowała na Podkarpacie po raz drugi w historii, proszeni są o zgłoszenie swoich dokonań do 16 czerwca.
Kongres Dyrektorów Finansowych w Rzeszowie (8 czerwca - hotel Hilton Garden Inn) będzie czwartą konferencją lokalną, która odbędzie się w ramach cyklu pięciu tegorocznych kongresów dyrektorów finansowych. Inauguracja projektu miała już miejsce w Poznaniu, drugi kongres odbył się w Sopocie, a trzeci w Katowicach. Uroczysta gala konkursu Dyrektor Finansowy Roku, wieńcząca cykl kongresów, tradycyjnie odbędzie się w Warszawie (tym razem 28 września 2017 r. w hotelu InterContinental).
Tegoroczny konkurs wyłoni laureatów XII. edycji projektu Dyrektor Finansowy Roku. Tradycyjnie jak dotychczas, nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm" (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw" (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób). Kandydaci z Podkarpacia chcący zawalczyć o tytuł najlepszego dyrektora finansowego w Polsce, mogą zgłaszać swoje dokonania do 16 czerwca. We wszystkich dotychczasowych edycjach Plebiscytu, nagroda główna powędrowała na Podkarpacie jeden jedyny raz w historii - tytuł Dyrektora Finansowego Roku otrzymała w 2012 roku Katarzyna Grabowska z firmy Bać-Pol.

W trakcie spotkania w Rzeszowie wybitni eksperci z dziedziny finansów wspólnie z przedstawicielami biznesu dokonają analizy wyzwań, jakie firmy podejmują w codziennej pracy oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian w sposobie zarządzania finansami przedsiębiorstw. W trakcie kongresu zostaną poruszone kluczowe tematy istotne dla finansistów, m.in. Polska i Świat w 2017 roku - Perspektywa makroekonomiczna / Brexit, Trump, kto następny? Jak zarządzać ryzykami rynkowymi w okresie turbulencji / Kompetencje finansisty przyszłości / Czym byłaby firma bez dobrego CFO - 10 zagrożeń, z którymi muszą mierzyć się dyrektorzy finansowi / Sprzedaż a ryzyko. Innowacyjność a nieprzewidywalność rynku - czy w biznesie jest miejsce na zagadki? / Pracownicze programy emerytalne jako europejski standard / W szybko zmieniającym się otoczeniu nie ma czasu na eksperymenty. Jak szybko uczyć się na doświadczeniach, czyli gdzie szukać właściwych sherp'ów biznesu?
Gościem specjalnym kongresu będzie prof. dr hab. Witold Modzelewski - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Instytutu Studiów Podatkowych, Szef podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego oraz Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Profesor podzieli się z gośćmi swoimi przemyśleniami na temat zagadnienia zatytułowanego: „Działalność przedsiębiorców w obliczu odpowiedzialności za rozliczania podatkowe w aspekcie zmian kodeksu karnego".
Cykl spotkań dyrektorów finansowych oraz nagroda Dyrektor Finansowy Roku są inicjatywą niekomercyjną, powstałą we współpracy: Stowarzyszenia ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Grupy Euler Hermes - wiodącego ubezpieczyciela należności handlowych, jednego z liderów w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych i windykacji należności, a także dziennika Rzeczpospolita. Głównym celem pięciu Kongresów Dyrektorów Finansowych, jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń i dyskusji merytorycznej dla osób profesjonalnie zajmujących się finansami przedsiębiorstw. To największe tego typu wydarzenie, organizowane dla dyrektorów finansowych w Polsce.
Udział w kongresach i w konkursie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje oraz ankieta aplikacyjna dostępne są na stronie: www.DyrektorFinansowyRoku.pl.
Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych, są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz dziennik Rzeczpospolita.
Partnerem strategicznym projektu jest mBank.
Partnerami są Grant Thornton, Lenovo oraz Union Investment.
Konkurs oraz cykl kongresów wspierają: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Izba Przemysłowo-Handlowa w Rzeszowie, Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog", Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, Krajowa Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych PCTA, Podkarpacki Klub Biznesu, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Stowarzyszenie Interim Managers oraz Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa.
Patronami medialnymi są: Controling i Zarządzanie, Gazeta Giełdy Parkiet, ISBnews, Nowy Przemysł, odpowiedzialnybiznes.pl, Polish Market, rp.pl oraz wnp.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

artur@multian.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »