Rozrywka i wypoczynek » Sport
Najlepsza jedenastka Mistrzostw Świata Kobiet
Skuteczna obrona
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Biorąc pod uwagę cały turniej najlepszą bramkarką okazała się Chiamaka Nnadozie z Nigeri. Choć jej drużyna odpadła w 1/8 finału, to utalentowana bramkarka osiągnęła imponujący wynik 7.53. Zachowała czyste konto w trzech meczach z Kanadą, Irlandią i Anglią, w którym o wyniku zadecydowały rzuty karne po remisie 0:0.
Tegoroczne Mistrzostwa Świata Kobiet pokazały jak ważną rolę pełnią na boisku obrończynie. Kapitanka drużyny Francji, Wendie Renard (7.75) zdobyła decydującą bramkę w meczu z Brazylią. Amanda Ilestedt ze Szwecji (7.67) była kamieniem węgielnym na drodze do brązu. Ponadto zdobyła aż cztery bramki jako stoperka, co jest drugim najlepszym wynikiem na mistrzostwach. Swoim drużynie pomogła także Alexa Greenwood z Angli (7.84), która straciła tylko cztery bramki w siedmiu meczach, z czego tylko jedną w grupie, a pozostałe trzy od ćwierćfinałów do finału. Z kolei Manuela Vanegas zdobyła ocenę 7.7, dzięki skutecznej grze na skraju kolumbijskiej obrony. Jej najlepszym momentem była zwycięska bramka w siatce Niemiec.
Imponujący atak
Sukces na Mistrzostwach Świata nie byłby możliwy bez skutecznych pomocników. Najlepsza okazała się Teresa Abelleira (8.19), która godnie zastąpiła na boisku supergwiazdę Alexię Putellas. Stała się ostoją w środku pola i razem z Bonmatią stworzyły jakościowy duet zarówno z tyłu, jak i z przodu. Porażkę ponieśli zwycięzcy dwóch ostatnich mundiali - drużyna USA odpadła z turnieju. Pomimo to indywidualny występ Lindsey Horan (8.03) można zaliczyć do udanych. Do najlepszej jedenastki Flashscore zaliczamy także Danielle van de Donk (7.75) i Jill Roord (7.9) z Holandii, które rozegrały świetne mecze na przełomie fazy grupowej i pucharowej.
Do najlepszych napastniczek fazy grupowej należą Selma Bach (7.8) oraz Liekie Martens (7.7). Choć reprezentantka Francji rozpoczęła mistrzostwa świata na ławce rezerwowych, to od drugiego meczu grała regularnie i była w stanie osłabić każdą defensywę ze skrzydła. Zanotowała dwie asysty i stworzyła kilka groźnych okazji. Z kolei Lieke Martens z Holandii w każdym meczu przekraczała próg oceny 7.2 w rankingu Flashscore, a raz nawet osiągnęła 9 punktów. W sumie zdobyła jedną bramkę i dołożyła dwie asysty.
Co ciekawe, według ocen Flashscore w najlepszej jedenastce nie znalazła się Hinata Miyazawa. Jest spowodowane nierównymi wyniki zawodniczki, która w fazie grupowej rozegrała bardzo dobre mecze, a następnie dość słabe - na przykład ćwierćfinał przeciwko Szwecji.
Przypisywanie graczom ocen umożliwia nowa funkcja Flashscore. Na start każdy z piłkarzy uzyskuje ocenę 6. Udane akcje takie jak asysty, skuteczna obrona lub strzelenie bramki, podwyższają ocenę, podczas gdy na przykład faule lub nieudane starcia obniżają bilans.
Nadesłał:
Katarzyna Danił
|
Komentarze (0)