Motoryzacja » Samochody

Najlepsze półrocze w historii – kolejny rekord sprzedaży Volvo Cars

Najlepsze półrocze w historii – kolejny rekord sprzedaży Volvo Cars
Zobacz więcej zdjęć »
Tak dobrego półrocznego wyniku sprzedaży w firmie Volvo Cars jeszcze nie było. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku dostarczono klientom 317 639 aut, co oznacza 14,4% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.


Firma Volvo Cars w ubiegłym roku sprzedała na całym świecie 571 577 samochodów, co było najlepszym wynikiem w jej ponad 90-letniej historii. Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie jeszcze lepszy. Po sześciu miesiącach marka może pochwalić się sprzedażą na poziomie 317 639 pojazdów.

Jest to zasługa dobrych wyników osiąganych na kluczowych dla Volvo rynkach. W Stanach Zjednoczonych wzrost sprzedaży wyniósł 39,6% (pierwsze półrocze 2018 vs pierwsze półrocze 2017). Przekładając to na liczby: rok temu od stycznia do czerwca Amerykanie kupili 34 102 samochody, teraz 47 622.

Volvo umocniło swoją pozycję rynkową na swoim największym rynku zbytu, jakim są Chiny. W Kraju Środka wzrost sprzedaży po sześciu miesiącach bieżącego roku wyniósł 18,4%. Od stycznia do końca czerwca chińscy klienci odebrali 61 480 nowych Volvo, rok wcześniej było to 51 914 aut.

W Europie sprzedaż urosła o 5,7%, co oznacza wzrost z 155 653 na 164 480 aut.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »