Technologie » Fotografia

Najnowsze rozwiązania produkcyjne Panasonic

Panasonic Business z okazji 10 rocznicy linii kamer PTZ zaprezentował na ostatnich targach NAB najnowszą ofertę rozwiązań produkcyjnych. Firma przedstawiła swoje systemy do transmisji video, produkcji na żywo i rozwiązania dla obiektów sportowych.

Zaprezentowano m.in. zdalną kamerę PTZ Full HD, model AW-HE42 oferujący szeroki zakres interfejsów, w tym 3G-SDI, HDMI, IP i Genlock. Urządzenie AW-HE42 ma szeroki kąt widzenia w poziomie 65,1 stopnia, 20-krotny zoom optyczny oraz 30-krotny i.Zoom.

Kamera była jednym z wielu produktów PTZ z obsługą NDI | HX na wystawie. Panasonic zademonstrował kilka pokazów filmowania i dystrybucji materiałów wideo przy użyciu swoich zdalnych systemów kamer oraz z wykorzystaniem centrum produkcyjnego AV-HLC100.

Panasonic ujawnił także dalsze informacje na temat systemu wielokamerowego 8K ROI (Region of Interest), AK-SHB800GJ, którego premiera jest planowana na lipiec 2019 r. System ma kompaktową konstrukcję w kształcie pudełka i jest wyposażony w mocowanie obiektywu EF. Zapewnia szerokokątny obraz 8K z pojedynczego przetwornika obrazu CMOS. System pozwala na wyodrębnienie z jednej kamery 8K do czterech kadrów HD, które mogą być osobno przycinane, przesuwane, obracane i powiększanie. W ten sposób możliwe jest ograniczenie systemu z czterech kamer HD do jednego modelu 8K, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pracy i redukcji kosztów operacyjnych – szczególnie podczas transmisji na żywo i relacji z wydarzeń sportowych.

W obszarze produkcji studyjnej Panasonic zaprezentował podsystemy nowej generacji, które zapewniają wyższą wydajność i usprawnienie pracy. Dzięki nim możliwe jest automatyczne śledzenie osób filmowanych za pomocą kamer ROI oraz systemów śledzenia w czasie rzeczywistym BlackTrax. Zaprezentowano także wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości (AR) przy użyciu kamery AW-UE150 4K 50p i we współpracy z partnerami z Technopoint i Brainstorm.

Panasonic ogłosił również wprowadzenie na rynek „P2 Cast on AWS”, czyli usługi pozwalającej na dostęp do P2 Cast za pomocą chmury Amazon Web Services. Jednocześnie zaprezentowano nowy rekorder P2 4K i funkcję zapisu P2 MXF dla niedawno wprowadzonego na rynek kamkordera AG-CX350. Rozpoczęto już próby z EDIUS Cloud (Grass Valley) na AWS, wdrożenie usługi jest planowane jeszcze w 2019 roku.

W obszarze produkcji na żywo Panasonic ogłosił opracowanie nowego przełącznika do transmisji. Live Production Suite (LPS), który jest kompatybilny z formatem 4K i transmisją IP, oferuje elastyczność i skalowalność w budowaniu systemu zgodnie z potrzebami użytkownika. Dzięki technologii Media over IP (MoIP) użytkownicy mogą zdalne transmitować materiały wideo ze stacji nadawczej bez korzystania z lokalnego studia lub wozu transmisyjnego. Odległość transmisji nie jest wówczas ograniczona tak jak przy użyciu infrastruktury IT.

Więcej informacji na temat profesjonalnych kamer Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »