Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Najpopularniejsze wakacyjne destynacje – dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Z ponad 7,4 mln Polaków planujących w tym roku wyjechać na wakacje za granicę 14 proc. zadeklarowało, że odwiedzi Hiszpanię i należące do niej Wyspy Kanaryjskie, 12 proc. Chorwację, a 10 proc. Grecję.

Wybierając się na urlop warto wykupić ubezpieczenie turystyczne gdyż koszty leczenia i ewentualnej repatriacji do Polski mogą być kolosalne. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Cieszy nas fakt, że aż 74 proc. (ponad 5,5 mln) planujących wyjazd deklaruje, że kupi ubezpieczenie. Są to przede wszystkim osoby pomiędzy 30 a 49 rokiem życia (55 proc.), posiadające dochód na gospodarstwo domowe powyżej 3 500 zł (68 proc.), wykształcenie wyższe (59 proc.) i zamieszkujące największe miasta (24 proc.). Zakup odpowiedniej polisy turystycznej zapewni im dostęp do prywatnych placówek medycznych, ograniczy do minimum formalności oraz zagwarantuje pełne pokrycie kosztów, a w razie potrzeby również transport medyczny. Należy pamiętać, że opieka medyczna dla turystów posiadających wyłącznie kartę EKUZ nie zawsze jest darmowa. Dodatkowo karta nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do kraju za wyjątkiem sytuacji gdy koszt przewozu do Polski i dalsze leczenie są niższe niż koszt pobytu w zagranicznej placówce - mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.  

 

Najdroższa interwencja

W zeszłym roku najbardziej kosztowny przypadek dotyczył leczenia tętniaka mózgu na Majorce. Obejmował on hospitalizację oraz dwie operacje, a także transport medyczny do Polski. Rachunek wyniósł prawie 700 tysięcy złotych.

-  Interwencje i pomoc udzielona Polakom w 2017 roku to kwoty idące w setki tysięcy złotych. Warto przypomnieć, że w krajach europejskich średni koszt podstawowej opieki ambulatoryjnej to 600-800 złotych. W momencie gdy pojawi się konieczność hospitalizacji lub transportu medycznego koszt może wzrosnąć nawet od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Posiadając odpowiednią polisę możemy liczyć, że kwotę pokryje ubezpieczyciel. Biorąc pod uwagę jak kosztowne bywają interwencje nawet w krajach Europejskich warto zainwestować w polisę, której cena za tydzień dla jednej osoby to około 50 zł. Jest więc ona mocno zbliżona do ceny obiadu w greckiej tawernie, którego koszt wynosi 15-20 euro - dodaje Piotr Ruszowski. 

Większość osób dzwoniących w sezonie wakacyjnym do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance zwraca się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej i zakupie leków. Bardzo częstą przyczyną skorzystania z wizyty lekarskiej są zawroty głowy, osłabienie, zatrucie pokarmowe oraz drobne skaleczenia, do których doszło na plaży.

 

Transport do Polski

Każda polisa turystyczna, nawet ta w podstawowej wersji, obejmuje transport medyczny do Polski. Polisa pokrywa wydatki do sumy ubezpieczenia. Zdecydowanie warto kupić polisę
z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance. W przypadku wyjazdów do krajów europejskich taki limit powinien oscylować wokół 200 000 zł.

 

- W poprzednim sezonie wakacyjnym pomagaliśmy turyście, który w Grecji, w wypadku, uszkodził rzepkę. Niezbędna była hospitalizacja, operacja oraz leczenie ambulatoryjne. Transport do Polski w pozycji leżącej wyniósł prawie 36 tysięcy złotych. Nie mniej kosztowny przypadek dotyczył turysty, który trafił do szpitala w Chorwacji po wypadku komunikacyjnym. Doznał urazu wielonarządowego, w tym urazu kręgosłupa. Niezbędna okazała się operacja. Łączny kosz wyniósł ponad 30 tysięcy złotych – dodaje Piotr Ruszowski.  

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondial Assistance Sp. z o.o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »