Rozrywka i wypoczynek » Sport

Najpopularniejsze wakacyjne sporty wodne

Najpopularniejsze wakacyjne sporty wodne
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje to nie tylko czas na odpoczynek, ale również idealny moment na uprawianie sportów wodnych. Wakeboarding, flyboarding a może po prostu kajaki? Opcji jest wiele, a każda z nich z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i pomoże zadbać o formę w czasie wakacji.

Latanie na desce

Flyboarding to stosunkowo nowa dyscyplina, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podstawą tego sportu jest flyboard - urządzenie mocowane na nogach, zasilanie strumieniami wody. Pozwala zanurzać się, a następnie wznosić w powietrze nawet na kilka metrów. Sercem urządzenia jest natomiast skuter wodny, a konkretniej jego turbina połączona z flyboardem za pomocą specjalnego węża.

Swoich sił w tej dyscyplinie spróbować może każdy. W kilku miastach Polski, m.in. w Sopocie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu można wziąć udział w płatnych szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, w tym uczestników mistrzostw polski i świata we flyboardingu. Pod ich okiem na opanowanie techniki wznoszenia potrzeba maksymalnie do 20 minut, jeśli uczymy się samodzielnie - od 30 do 60 minut.

Wakeboarding ciągle na fali

Wakeboarding stanowi pochodną kilku dyscyplin sportowych, takich jak narty wodne, snowboard i surfing. Obecnie to jeden z najchętniej uprawianych sportów wodnych. Cała zabawa polega na ślizganiu się na desce wakeboardowej po wodzie, trzymając w rękach linę przymocowaną do motorówki, wyciągarki lub wyciągów na wodzie. Te zaś montuje się w tzw. wakeparkach - wydzielonych strefach, gdzie znajdują się m.in. dodatkowe obiekty do wykonywania ewolucji (na przykład wystające z wody bloki, na które się najeżdża i wybija w powietrze). Według fanów wakeboardingu to jeden z najłatwiejszych sportów wodnych.


Gimnastyka w wodzie

Aqua aerobik to zdecydowanie sport dla każdego. Dyscyplina ta dominuje wśród Pań, choć powoli i Panowie się do niej przekonują. Ćwiczenia w wodzie wykonuje się prawie bez wysiłku, a mimo to poprawiają formę, rzeźbią sylwetkę i doskonale odprężają. Nie męczymy się, bo dzięki sile wyporu ciężar ciała znacznie się zmniejsza (o ok. 70 proc.). Woda jest także świetnym amortyzatorem dla naszych stawów i mięśni, dlatego nie musimy obawiać się kontuzji, nawet jeśli od lat nie uprawialiśmy żadnego sportu. Umiejętność pływania również nie jest wymagana, bo zajęcia odbywają się w wodzie sięgającej do pasa lub do klatki piersiowej.

Czego potrzebuję, aby zacząć?

W przypadku wakeboardingu i flyboardingu w momencie wypożyczenia sprzętu otrzymujemy również specjalną odzież. Z czasem możemy zainwestować np. we własny kask. Panie chcące zacząć uprawiać aqua aerobik powinny zaopatrzyć się w odpowiedni kostium kąpielowy. Decydując się na zakup przez internet warto skorzystać z płatności odroczonej FerBuy. Dzięki temu możemy dokonać zakupu kilku rzeczy, na spokojnie je przymierzyć i zapłacić w ciągu 14 dni bez żadnych dodatkowych kosztów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »