Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Najsłynniejsze wrocławskie mosty

Wrocław kojarzy się z Odrą i bardzo dużą ilością mostów, niektórzy nawet mówią o tym mieście jako o „Wenecji Północy”. Zapewne to przesada, ale zupełnie niewielka. We Wrocławiu jest ponad sto mostów i kładek. Jakie są najsłynniejsze?

Most Grunwaldzki

Wśród wielu mostów stolicy Dolnego Śląska niewątpliwie najsłynniejszym jest most Grunwaldzki, będący jednym z oficjalnych symboli miasta. Wisząca stalowa konstrukcja od ponad stulecia wznosi się nad miastem, niezmiennie wywołując zachwyt na twarzach mieszkańców i turystów odwiedzających Wrocław. Wybudowany na cześć cesarza Wilhelma II, początkowo nosił nazwę Cesarskiego właśnie, mostem Grunwaldzkim został mianowany po II wojnie światowej. Wizyta we Wrocławiu nie może się udać jeśli nie przejdziemy się mostem Grunwaldzkim.

Most Zwierzyniecki

Do wrocławskiego zoo i Hali Stulecia prowadzi jeden z najbardziej urokliwych wrocławskich mostów. Most Zwierzyniecki od lat cieszy oczy wszystkich, którzy przemierzają Odrę między jego filarami. Uwagę przykuwa przede wszystkim secesyjny styl, w którym zbudowano tę przeprawę przez drugą co do wielkości polską rzekę. Ze względu na swoje położenie jest to jeden z najbardziej znanych mostów Wrocławia, dzięki czemu można jego wizerunek na bardzo wielu fotografiach.

Most Tumski

Podobnie jak to jest w przypadku Mostu Zwierzynieckiego, Most Tumski leży w tak strategicznym miejscu, że nie sposób go nie odwiedzić podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Jak nietrudno wywnioskować z nazwy mostu, prowadzi on na jeden z najsłynniejszych zakątków Wrocławia, Ostrów Tumski. Piękny secesyjny kształt doskonale komponuje się z klimatem XIX – wiecznego miasta, w jakim utrzymana jest najstarsza część miasta. Poza walorami historycznymi most Tumski zyskał ogromną popularność wśród zakochanych, którzy od kilku już lat wieszają kłódki noszące ich imiona, a które mają symbolizować nierozerwalność ich związku. Z obu wymienionych powodów most Tumski cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i jego przedstawienia można ujrzeć na wielu zdjęciach zamieszczanych w sieciach społecznościowych i na stronach internetowych.

Każdy z mostów należy ujrzeć na własne oczy, tylko tak można przekonać się o tym, jaką wartość estetyczną przedstawiają. Planując podróż do stolicy Dolnego Śląska warto uwzględnić ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »