Dom » Nieruchomość

Najtańsze mieszkania w Warszawie

W stołecznych dzielnicach należących do najtańszych poszukujący nowych mieszkań mają zróżnicowany wybór

Większość osób kupujących mieszkania deweloperskie w Warszawie poszukuje ofert w cenie 7-8 tys. zł/mkw. Jak oblicza redNet Consulting Group, stawka transakcyjna 1 mkw. na stołecznym rynku pierwotnym wynosi w tej chwili niespełna 7,7 tys. zł. Na zakup mieszkań w cenie 9 czy 10 tys. zł/mkw. decyduje się niewiele osób.

Pomimo, że większość nabywców myśli o kupnie przystępnych cenowo stołecznych lokali, to i tak planuje na nie przeznaczyć znacznie większą kwotę niż przeciętny kupujący w kraju. Jak podaje Home Broker najwięcej, bo prawie 30 proc. osób poszukujących własnego M w Warszawie chce wydać na ten cel od 300 do 400 tys. zł.

Górna granica deklarowanego budżetu to dla większości warszawiaków kwota prawie 408 tys. zł. Większą sumę zamierzają przeznaczyć na zakup nieruchomości tylko mieszkańcy Sopotu. W największych aglomeracjach w kraju potencjalni kupujący noszą się z zamiarem wydania średnio 327 tys. zł.  

Największy wybór tanich ofert w Białołęce

Obserwowany przez analityków rynku nieruchomości spadek popytu na lokale w wyższych cenach ma związek z trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych. Coraz mniej osób spełnia stawiane przez banki warunki i musi weryfikować swoje wstępne plany zakupowe.

Najtańsze mieszkania w Warszawie znajdziemy w Wesołej, czy Rembertowie. W serwisie Tabelaofert.pl w pierwszej z tych dzielnic mieszkania sprzedaje sześciu deweloperów, a w drugiej trzy firmy. Jednak, jak podaje serwis Domy.pl, są to najmniej popularne dzielnice wśród osób poszukujących mieszkań w stolicy. Nie cieszą się zainteresowaniem z uwagi na dużą odległość od centrum miasta i niezbyt rozbudowaną infrastrukturę.

Podobnie jest w przypadku Białołęki, z której dojazd do centrum zabiera masę czasu. Ta najbardziej na północ wysunięta dzielnica miasta oferuje z kolei największy wybór nowych mieszkań w Warszawie. Budujący na jej terenie deweloperzy sprzedają lokale w cenach nawet poniżej 5 tys. zł/mkw. Z danych Tabelaofert.pl wynika, że obecnie można wybierać tam spośród ofert w 35 inwestycjach.     

Moda na Pragę

Odmienna sytuacja jest na Pradze Północ, która wciąż jeszcze należy do najtańszych dzielnic w stolicy, a inwestycje deweloperskie można policzyć tam na palcach jednej ręki. Gdyby nie mały wybór nowych mieszkań byłaby to jedna z bardziej popularnych warszawskich dzielnic, zwłaszcza że ostatnio zaczyna być modny jej niepowtarzalny klimat, oceniają przedstawiciele Warszawskiej Giełdy Lokali i Nieruchomości.

Potwierdza to również Michał Wilczewski reprezentujący firmę Budrem, która prowadzi sprzedaż mieszkań w tej dzielnicy. – Mieszkania w Nowej Wileńskiej wybierają przede wszystkim młodzi ludzie, którzy przeprowadzają się na Starą Pragę z innych rejonów miasta. Ponieważ planują zamieszkać tu na stałe, szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się większe lokale dwupokojowe i trzypokojowe. Do zakupu zachęcają na pewno niskie ceny jednostkowe - od 7050 zł/mkw. i całkowite z uwagi na zoptymalizowany metraż mieszkań oraz udogodnienia komunikacyjne związane z planowanym oddaniem stacji metra obok inwestycji – wyjaśnia.    

Praga Północ postrzegana jest dziś jako dzielnica z dużym potencjałem, m.in. kulturalnym. Dla osób, które ją zamieszkują ważne jest przede wszystkim bliskie sąsiedztwo ze Śródmieściem i bogata infrastruktura miejska, jaką oferuje oraz klimat tego miejsca. Prawdziwie nowy look Praga Północ zyska z pewnością po zabudowie Portu Praskiego. Wtedy ma szansę stać się jedną z najbardziej pożądanych stołecznych lokalizacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.barc.com.pl
http://www.barc.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 3 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »