Firma » Biura

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

W celu bezpieczeństwa każdy dom oraz pojazd mechaniczny powinien mieć przynajmniej jedną gaśnicę, czyli urządzenie służące do gaszenia pożarów. Dom to miejsce, w którym bardzo łatwo wzniecić ogień np. poprzez nieuwagę podczas palenia świeczek.
Pożar to coś, co bardzo łatwo można zaprószyć, rozniecić. Wystarczy chwila nieuwagi, by stała się tragedia. W celu zapobiegania tego typu sytuacjom, w miejscach użyteczności publicznej, domach oraz samochodach powinny znajdować się gaśnice, które ugaszą niespodziewany ogień. W samochodach stosuje się mniejsze gaśnice, większe w obiektach publicznych i przemysłowych. Każda gaśnica dostępna na rynku musi być zgodna z przepisami. Charakterystyką gaśnic jest ich kolor - muszą być pomalowane na czerwono. Doskonałym przykładem mogą być gaśnice Warszawa.

Zgodnie z przepisami każda gaśnica musi posiadać odpowiednią etykietę z opisem jak jej używać. Rozróżniamy kilka typów gaśnic, w zależności od ich przeznaczenia. Występujący podział polega na oznaczeniu rodzajów gaśnic literami alfabetu. I tak: gaśnica typu A służy o gaszenia pożarów ciał stałych, które paląc się nie tylko powodują płomień, ale także ulegają rozżarzeniu (drewno, papier, guma). Typ B stosuje się do gaszenia pożarów cieczy i ciał stałych, które paląc się ulegają stopieniu (benzyna, polietylen, smoła). Do gaszenia pożarów gazów palnych (metan, acetylen, propan) służy typ C. Z kolei do gaszenia pożarów metali palnych (magnez, soda, uran) stosuje się typ D. Ostatni rodzaj gaśnicy to typ F, służący do gaszenia pożarów łatwopalnych środków gotujących (oleje roślinne, tłuszcze zwierzęce). We wszystkie rodzaje gaśnic możemy zaopatrzyć się w gaśnice Warszawa.

Gaśnica to bardzo ważny element, który powinien się znajdować u każdego w domu oraz w aucie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »