Kultura, sztuka » Kultura

Największa na świecie wystawa ilustracji modowych

Największa na świecie wystawa ilustracji modowych
Zobacz więcej zdjęć »
Across Poland with best fashion illustration - to wystawa podczas której można zobaczyć prace artystów, którzy na co dzień współpracują z domami mody Valentino, Chanel oraz Louis Vuitton, a ich ilustracje regularnie pojawiają się na łamach największych magazynów modowych takich jak Vogue czy Elle.

ŚWIAT MODY TO POTĘGA

Prace światowych ilustratorów mody w Zielonych Arkadach

Bydgoszcz to trzecie miejsce na trasie ogólnopolskiej Wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 - Spring 2016”, prezentującej prace uznanych w świecie ilustratorów mody. Organizatorem wystawy w Bydgoszczy są Galeria Handlowa Zielone Arkady oraz Wydawnictwo Historia i Sztuka.

Moda i sztuka lubią się przenikać. Najlepszy tego dowodem są ilustracje modowe. Po raz pierwszy w jednym miejscu można podziwiać te, które wyszły spod ręki znanych twórców świata „fashion”. 115 prac od 48 najlepszych ilustratorów mody gości w Centrum Handlowym Zielone Arkady. Tak obszernej wystawy nie było jeszcze nigdzie na świecie.

W Zielonych Arkadach zagościła elita artystów z całego świata m.in. Japonii, Chin, Kolumbii, Francji, USA oraz Indonezji. Wielu z twórców związanych jest z czołowymi agencjami reklamowymi oraz najlepszymi na świecie wydawnictwami modowymi – mówi Iwona Mroczek - Dyrektor Zielonych Arkad. Podczas wystawy warto zwrócić uwagę na prace Caroline Andrieu z Francji - rysującej znane w świecie modelki, miedzy innymi Zuzann Bijoch czy Anję Rubik oraz unikalne ilustracje Helen Bullock z Wielkiej Brytanii, znanej ze współpracy z domem mody Louis Vuitton - dodaje.

Świat mody to w dzisiejszych czasach potęga. Zielone Arkady, wraz z uznanymi na całym świecie artystami, odsłaniają jego kulisy. Na prezentowanych ilustracjach uchwycone zostały najsłynniejsze modelki w kreacjach od światowej sławy projektantów. Poruszając się wśród wystawionych prac widzowie, staną się częścią intrygującego pokazu mody, który zagościł w Bydgoszczy.

Ilustracje modowe to nie tylko forma grafiki użytkowej. Zyskując miano „samodzielnych dzieł sztuki”, wystawiane są coraz częściej podczas wystaw oraz wernisaży na całym świecie. Towarzyszą również pokazom oraz goszczą na łamach magazynów poświęconych modzie.

Ciekawe i bogate portfolio wystawy oraz rozmaitość technik twórczych robią ogromne wrażenie. Ekspozycja powinna więc zaciekawić zarówno fanów współczesnej grafiki, jak i wielbicieli subtelnych pociągnięć pędzla. Rysunki prezentowane na wystawie można nie tylko podziwiać, ale również kupić. Wszystkie ilustracje zostały przygotowane w limitowanej serii 30 egzemplarzy. Do każdej z prac dołączono certyfikat sygnowany przez autora, oznaczający kolejną liczbę wydruku. Kuratorem wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration” jest Katarzyna Smoczyńska, absolwentka Wydziału Grafiki poznańskiego Uniwersytetu Sztuki.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AgnieszkaPRINSPIRATION

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »