Gospodarka » Przemysł

Największe fabryki na świecie

Największe fabryki na świecie
Zobacz więcej zdjęć »
Dobrze działające fabryki są koniecznością, aby firma mogła dostarczać różne dobra konsumpcyjne. Chociaż budowa dużej fabryki pochłania ogromną ilość pieniędzy, takie centra produkcyjne potrafią zaopatrywać w produkty całe krajowe gospodarki. Poniżej przedstawiamy kilka z największych fabryk świata.


1. Fabryka Volkswagena w Wolfsburgu.
Największa fabryka świata znajduje się w niemieckim Wolfsburgu i należy do Volkswagena. Jest ona jednocześnie najstarszą fabryką VW, działającą od 1938 roku. Fabryka zajmuje powierzchnię aż 6 500 000 m² - jest tak ogromna, że jej pracownicy mogą używać rowerów, by poruszać się po terenie wchodzącym w skład fabryki. Na terenie fabryki znajduje się również największa lakiernia w Europie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu2. Fabryka Hyundaia w Ulsan.
Zakład produkcyjny Hyundai Motor Company w Ulsan zajmuje łączną powierzchnię 5 050 000 m². Znajdziemy tu pięć różnych fabryk, które są w stanie wyprodukować jeden samochód co każde 12 sekund, czyli ponad 1,5 miliona samochodów rocznie. Teren fabryki Hyundaia jest tak duży, że znajdziemy tam własną jednostkę straży pożarnej, szpital i oczyszczalnię ścieków. Fabryka posiada nawet własny port.

3. Fabryka Tesli we Fremont.
Tesla Motors koncentruje się wyłącznie na produkcji samochodów elektrycznych i elektrycznych komponentów układu napędowego. Zakład produkcyjny Tesli położony jest we Fremont w Kalifornii, a jego powierzchnia wynosi 510 000 m². Firma nie budowała własnej fabryki od podstaw, tylko kupiła dawną fabrykę należącą do General Motors i Toyoty. Tesla zapłaciła za to około 42 milionów dolarów.

  • Zobacz również: Rankingi oraz Ciekawostki z Polski i świata na portalu Rankingi24.

4. Fabryka Boeinga w Everett.
Everett w stanie Waszyngton jest domem dla największej fabryki Boeinga na świecie. Ta fabryka ma oszałamiającą powierzchnię użytkową 398 000 m² i wykonuje się tutaj samoloty Boeing 747, 767 i 777. Montaż Boeinga 787 Dreamliner również odbywa się w tym miejscu. Budowa fabryki rozpoczęła się w 1966 roku, a na jej terenie znajdziemy między innymi kawiarnię i teatr.

5. Fabryka Chryslera w Belvidere.
Belvidere Assembly Plant to fabryka firmy Chrysler znajdująca się w miejscowości Belvidere w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych. Fabryka zajmuje powierzchnię 330 000 m², a jej główną siłą roboczą jest ponad 780 robotów. W zakładzie montowane są takie modele samochodów jak Jeep Compass, Jeep Patriot oraz Dodge Dart. Fabryka produkuje również takie auta jak Dodge Caliber, Chrysler Imperial oraz Dodge Dynasty.

Wiedza pochodzi ze strony internetowej z ciekawostkami https://j8.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sasage

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »