Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Nanotechnologia – zastosowania w medycynie, o których nie wiedziałeś

Wyobraźmy sobie XXII wiek, w którym nie będzie już (tradycyjnych) lekarzy. Nad naszym zdrowiem będą czuwać bioinformatycy oraz spece od nanorobotyki medycznej. Wszystkie terapie z charakteru doświadczalno-statystycznego staną się technologią, za pomocą której w sposób niezawodny będzie można ...

Początki nanotechnologii sięgają późnych lat 50 ubiegłego wieku, jednak dopiero w ostatnich kilkunastu latach technologia ta przeżywa intensywny rozwój i zaczyna być wykorzystywana w praktyce. Nanotechnologia jest rozległą dziedziną inżynierii operującej w skali nano-, czyli poniżej 100 nm (1/10000 milimetra). Żeby sobie uzmysłowić, jak małe są to wielkości, wyobraź sobie, że średnica ludzkiego włosa ma ok. 80000 nm, czerwonej krwinki 7000 nm, a wirusa mozaiki tytoniowej 300nm. W tym mikroświecie panują zupełnie odmienne zasady. Właściwości tego samego materiału są inne w skali nano-, a inne w rzeczywistej skali naszego świata. Zrozumienie tych zasad może przyczynić się do powstania wielu nowych wynalazków, a nawet przedefiniować niektóre dziedziny nauki, w tym najbardziej wyczekiwaną – medycynę.

 

Wyobraźmy sobie XXII wiek, w którym nie będzie już (tradycyjnych) lekarzy. Nad naszym zdrowiem będą czuwać bioinformatycy oraz spece od nanorobotyki medycznej. Wszystkie terapie z charakteru doświadczalno-statystycznego staną się technologią, za pomocą której w sposób niezawodny będzie można zaprojektować zdrowie. Żeby dodać do tego jeszcze trochę pikanterii, leczyć nas będą osoby wspomagane przez sztuczną inteligencję. Przewyższającą tę ludzką wielokrotnie. Powoli i spokojnie schodząc na ziemię, zobaczmy, w jaki sposób nanotechnologia będzie miała wpływ na medycynę w najbliższej przyszłości.

 

Więcej przeczytać można na: http://human2.com.pl/nanotechnologia-zastosowania-medycynie/ 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HUMAN_2.0
http://human2.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »