Technologie » AGD - RTV

Naprawa na własną rękę w czasie gwarancji

Zasady gwarancji są dość proste, aby sprzęt mógłby być naprawiony w jej ramach, nie możemy samodzielnie wykonywać naprawy.

Jeżeli pokusimy się na taką naprawę, automatycznie tracimy gwarancje. Niestety często serwis bardzo zwleka z naprawą sprzętu i decydujemy się na naprawę na własną rękę. W związku ze stale rosnącą liczbą elektrośmieci urzędnicy z Brukseli chcą zmienić taki stan rzeczy. Planowane postarzanie sprzętów i niskie ceny sprzętów AGD mogą mieć dla nas bardzo zgubne skutki. Pomysł urzędników ma na celu nie tylko stworzenie dobrych warunków do naprawy sprzętu, ale także miałby wymuszać recykling i wykorzystywanie tych samych podzespołów wielokrotnie. Dodatkowo użytkownik mógłby na własną rękę naprawiać sprzęt bez obawy o utratę gwarancji.
Niektóre firmy już stosują takie rozwiązania, pozwalają użytkownikowi zająć się naprawą swojego sprzętu bez obawy o utratę gwarancji. Zapewne w najbliższej przyszłości takie przepisy wejdą w życie, ponieważ ilość elektrośmieci jest coraz większa. Niestety takie rozwiązanie nie ma samych zalet, jeżeli takie przepisy weszłyby w życie, możemy być pewni, że ceny elektroniki wzrosną.
Jeżeli próbowaliście naprawić swój sprzęt na własną rękę i spowodowało to utratę gwarancji, zajrzyjcie na: technikan.pl/naprawa-agd-czestochowa.html . Na stronie znajdziecie ofertę mechaników AGD z wielu miast w Polsce, którzy zajmują się pogwarancyjną naprawą pralkę, lodówek, zmywarek.
Nie ma niestety możliwości ukrycia próby naprawy sprzetu na własną rękę, ponieważ producenci swoje sprzęty tworzą taki sposób, by ich otwarcie było w znaczny sposób widoczne. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »