Dom » Wnętrza

Naprawiać, czy wyrzucić? Czyli kiedy naprawa AGD się opłaca

Naprawiać, czy wyrzucić? Czyli kiedy naprawa AGD się opłaca
Zobacz więcej zdjęć »
Przed oddaniem sprzętu na gratowisko warto się dokładnie zastanowić, czy naprawa sprzętu nie będzie się nam bardziej opłacała.

Drobne, czy nawet duże AGD coraz częściej się psuje i wydaje się, że w takim wypadku jedyne co możemy zrobić to wymienić go na nowy. Kiedy popsuje się blender bądź inne małe AGD nie odczujemy tak bardzo braku tego sprzętu jak w przypadku awarii pralki, lodówki, czy też zmywarki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Nikt w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie prania ręcznego. Kiedy więc naprawiać, a kiedy zainwestować w nowy sprzęt?

Mogłoby się wydawać, że kiedy raz nasz sprzęt się popsuje, będzie mu się to już zdarzało bardzo często. Powinniśmy jednak zastanowić się nad tym głębiej i przekalkulować, czy może jednak nie zamówić mechanika, który zajmie się naprawą sprzętu. Od września po raz kolejny mają się zmienić m.in. przepisy, które będą określały, jaka maksymalną moc może mieć nasz odkurzacza. Do tej pory mogliśmy kupić odkurzacze o mocy 1400 W, natomiast od września znajdziemy tylko sprzęty, których moc nie przekracza 900 W. W tym wypadku lepiej będzie naprawić, a nie kupować nowy sprzęt.

Jak wybrać odpowiedniego mechanika, który zajmie się naprawą lodówkii innego dużego AGD?

Szukając mechanika, warto posiłkować się opiniami, jakie możemy znaleźć w internecie, warto także podpytać znajomych, być może niektórzy z nich wykonywali jakąś naprawę AGD i mogą nam polecić sprawdzony serwis. Kiedy znajdziemy już fachowca, zwróćmy uwagę na to, czy oferuje nam naprawy pralek i innych dużych sprzętów w domu.

Czy używanie sprzętu zgodnie z zalecaniami producenta może wydłużyć żywotność naszego sprzętu?

Zmywarka i pralka to sprzęty, o których często zapominamy, kiedy przychodzi do sprzątania. Większość z nas wychodzi z założenia, że są to sprzęty, które same się „wyczyszczą”. Jednak jak się okazuje regularne czyszczenie filtra pralki i zmywarki może być kluczem do bezawaryjnego sprzętu. Jedną z najczęstszych usterek jest zapchany filtr – powoduje on wylewanie pralki, czy też nie odpomowywania wody ze zmywarki.

Oprócz zmywania naczyń w zmywarce warto raz na jakiś czas włączyć pranie na pusto, w takim cyklu warto dodatkowo użyć soli do zmywarek. Także w pralce powinniśmy wykonywać takie pranie. Nastawiamy cykl na 90 stopni i dolewamy do niego np. ocet – zamiast proszku!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »