Dom » Budownictwo

Narzędzia budowlane - zestaw niezbędny przy każdym remoncie

Każdy majsterkowicz powinien wyposażyć swój domowy warsztat w zestaw narzędzi, które pozwolą na sprawne przeprowadzenie wszelkich prac remontowych, prowadzonych w domu i poza nim.

 W co warto się zaopatrzyć, aby żaden remont nie stanowił zbyt dużego wyzwania? Sprawdźmy to.

PODSTAWOWE NARZĘDZIA SĄ NIEZWYKLE WAŻNE...

Kompletując zestaw narzędzi, niezbędnych do przeprowadzenia remontu, najłatwiej jest zapomnieć o najdrobniejszym sprzęcie, który teoretycznie znajduje się w skrzynce narzędziowej każdego majsterkowicza. Teoretycznie, bo bardzo często okazuje się, że posiadany przez nas zestaw wkrętaków, swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Wykręcanie śrub, które nie były ruszane przez długie lata, to w wielu przypadkach katorżnicza praca. Przed rozpoczęciem remontu zaopatrz się więc w rozbudowany zestaw solidnych wkrętaków.

Warto mieć też możliwość skorzystania z wkrętarki elektrycznej, która pozwoli odpocząć obolałym dłoniom. Co jeszcze? Szczypce uniwersalne, zwane też kombinerkami. Z ich pomocą możesz wykonać bardzo wiele prac, które pojawiają się przy każdym remoncie. Przytrzymywanie przedmiotów, odkręcanie zapieczonych nakrętek, ściąganie izolacji z kabli - to tylko niektóre z nich.

...ALE PAMIĘTAJ TEŻ O CIĘŻSZYM SPRZĘCIE

Jednym z podstawowych narzędzi, wykorzystywanym przy każdym remoncie, którego wszechstronności nie trzeba nikomu przedstawiać, jest młotek. Najlepiej kupić wariant z metalowym trzonkiem, trwale przymocowanym do obucha. Przydatne okażą się też wszelkiego rodzaju dłuta. Jeżeli planujesz nieco cięższe prace, zaopatrz się w młotek kamieniarski. Z jego pomocą wykonasz wiele prac, zarówno w domu, jak i poza nim. Jeżeli planujesz wyburzenie ściany działowej, nie znajdziesz lepszego narzędzia.

Poza domem, młotek kamieniarski możesz wykorzystać do rozbijania lub układania kostki brukowej oraz do wbijania pali. Warto zaopatrzyć się też w taczkę. Z jej pomocą nie tylko wywieziesz nagromadzony gruz lub ziemię, ale okaże się też pomocna podczas transportu ciężkich materiałów, jak cement czy gips.

Polecamy również inne narzędzia budowlane niezbędne w trakcie remontu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »