Technologie » Internet

Narzędzia SEO, które warto znać i z których warto korzystać

Narzędzia SEO, które warto znać i z których warto korzystać
Zobacz więcej zdjęć »
Trudno wyobrazić sobie efektywne działania SEO, gdybyśmy większość rzeczy musieli robić ręcznie. Na szczęście możemy skorzystać z wielu narzędzi, które wspomogą nam ten proces - przedstawmy kilka najciekawszych.

AnswerThePublic - to bardzo przydatne narzędzie do generowania fraz, na które potencjalnie warto pozycjonować stronę. Znacząco uzupełnia to liczbę sugestii, jakie podaje nam wyszukiwarka Google po wyszukaniu frazy - tam otrzymujemy jedynie kilka podpowiedzi, podczas gdy AnswerThePublic może ich wygenerować kilkaset. Dla testowego słowa bazowego "ubrania" narzędzie wygenerowało prawie 200 propozycji fraz i podzieliło je na grupy "jak", "gdzie", "które" etc. Oczywiście przed użyciem zaproponowanych fraz warto sprawdzić ich siłę - choćby za pomocą Keyword Plannera, wchodzącego w skład narzędzi Google AdWords.

Google Index Checker - to narzędzie umożliwiające nam łatwą weryfikację, które z treści zawartych na naszej stronie zostały już zindeksowane. Jest to szczególnie pomocne, gdy mamy podejrzenie, że mechanizm indeksujący wyszukiwarek nie dociera do części z naszych treści lub obawiamy się, czy prawidłowo utworzyliśmy dyrektywy w pliku robots.txt.
TextBookers - trudno uzyskać dobrą pozycję na listach wyszukiwania, jeśli nasze strony nie zawierają wartościowych, unikalnych treści. Istnieją oczywiście zautomatyzowane systemy generujące nowe treści lub synonimizujące już istniejące, jednak ich jakość jest zbyt niska zarówno dla ludzi, jak i dla algorytmów indeksujących. Dlatego warto korzystać z serwisów typu TextBookers i zamawiać tam teksty tworzone przez ludzi. Zamawiając tekst możemy doprecyzować oczekiwaną jakość, tematykę, typ tekstu i jego objętość, dzięki czemu łatwo można uzyskać oczekiwane treści w krótkim czasie i niskiej cenie.

WPSEO - jeśli zastanawiamy się nad wyborem hostingu, a zależy nam na dobrym potencjale pod katem optymalizacji, to warto zapoznać się z ofertą WPSEO. Umożliwia on bardzo łatwe tworzenie zaplecza stron, szczególnie jeśli będą oparte na popularnym WordPressie - dzięki np. automatycznie tworzonym dla każdej z instancji szablonom. Zwiększy to wrażenie unikalności, zwłaszcza jeśli skorzystamy też z oferowanej możliwości różnicowania geolokalizacji.

Search Console - narzędzie bezcenne z perspektywy SEO. Dzięki niemu możemy sprawdzić, jaki jest status naszej strony z perspektywy wyszukiwarki. Poznamy wszelkie informacje o potencjalnych problemach z indeksacją domeny, upewnimy się, czy mapy strony zostały prawidłowo zgłoszone etc. Część z tych czynności możemy też zrobić z wykorzystaniem innych narzędzi, jednak to Google ma pod tym względem największą wiedzę. A zatem jeśli jakieś narzędzie twierdzi coś innego niż Search Console - ufajmy raczej temu drugiemu.

Powyższe narzędzia SEO to jedynie mały wycinek wśród wszystkich narzędzi do pozycjonowania dostępnych na stronie www.narzedzia-seo.com. Zdecydowanie polecamy wypróbować większą ich liczbę, gdyż nawet jeśli część funkcjonalności duplikuje się w różnych narzędziach, to wygoda korzystania z każdego z nich jest odmienna. Warto wybrać te narzędzia, z którymi najlepiej nam się pracuje. Sprawi to, że nasza praca będzie szybsza i przyjemniejsza.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Narzędzia SEO
http://www.narzedzia-seo.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 114312 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )