Dom » Budownictwo

Nasady kominowe

Obrotowe nasady kominowe montowane są na szczycie kominów, są one zakończeniem przewodów spalinowych, wentylacyjnych i dymowych.

Stosowanie tych nasad wpływa na poprawę ciągu kominowego oraz chroni przewody kominowe przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi .

Zaleca się korzystanie z obrotowych nasad kominowych na obszarach, w których występują silne wiatry o zmiennych kierunkach, na kominach, w których pobliżu znajdują się wysokie drzewa oraz na kominach o małych długościach lub małych przekrojach.

Hurican jednocześnie zwiększa wydajność komina i zmniejsza koszty ogrzewania. 

Ta obrotowa nasada kominowa zmniejsza ryzyko zatrzymania spalin w pomieszczeniu, optymalizuje spalanie i wydzielanie się substancji szkodliwych oraz wydłuża żywotność komina.

Obrotowe nasady Hurican firmy Jerremias wytworzone są ze stali nierdzewnej, co sprawia że są one odporne na korozje.

Ułożyskowanie nasady wykonane jest w sposób szczelny, a więc chroniona jest przed negatywnym działaniem kwaśnych spalin i wilgoci.

Hurican firmy Jeremias zbudowany jest tak aby jego montaż i demontaż nie sprawiał większego problemu.

Stosowanie obrotowych nasad kominowych nie jest jednak zawsze zalecane. Nie należy ich stosować na zakończeniach przewodów odprowadzających spaliny z kotłów na węgiel oraz gdy odpływ spalin wymuszony jest przez inne urządzenie.

Nasady te oprócz licznych zalet mają jedna zasadniczą wadę, są uzależnione od wiatru. Gdy wiatr jest słaby lub nie ma go w ogóle nasada nie pracuje i nie wytwarza dodatkowego podciśnienia.

Jednak poza ww. przypadkami obrotowe nasady kominowe Hurican firmy Jeremias można stosować we wszystkich typach kominów wentylacyjnych oraz spalinowych pracujących w podciśnieniu na gaz, olej lub paliwa stałe naturalnego pochodzenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jeremias Sp. z o.o. kominy przemysłowe
http://kominprzemyslowy.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »