Społeczeństwo » Społeczeństwo

Nastolatkiem być

Jak to jest mieć naście lat? Każdy pewnie chciałby powrócić do tego czasu, gdy młodość tryskała optymizmem, plany na przyszłość wydawały się odległe i wielkie a czas płyną szerokim strumieniem, zapełniany przez spotkania z przyjaciółmi i zabawę

Czy jednak rzeczywiście tak jest? Oczywiście zazwyczaj powracając pamięcią w przeszłość raczej idealizujemy i zapominamy o przykrych wydarzeniach. Tak jest również ze wspomnieniami młodości. Bo choć faktycznie okres ten ma niezaprzeczalne walory, z których korzystać możemy tylko wtedy, ma również wady, które czasem są bardzo nieznośne. Burza hormonów, wahania nastrojów i  ciągły bunt to najbardziej oczywiste i sztandarowe negatywne przymioty młodości.

Niechęć wobec świata zazwyczaj przejawiana jest nie tyle przez zachowanie, ale przez strój.   Koszulki z nadrukiem ulubionych zespołów, kontrowersyjne napisy czy upodobania związane z kolczykowaniem ciała lub tatuażami, to jedne z powszechniejszych przejawów buntu. Oczywiście to znacznie łagodniejsza forma, która na szczęście ogranicza się tylko do wyglądu. Jednak z pokolenia na pokolenie sposoby określania siebie przez młodych ludzi zmieniają się. Niegdyś było to przynależność do konkretnej grupy, mającej wspólne muzyczne zainteresowania. A znakiem rozpoznawczym były oczywiście takie elementy ubioru jak  torby (zobacz na greenpriint.com.pl) bawełniane z naszywkami, agrafkami i innymi elementami czy nawet parasole reklamowe z wizerunkiem ulubionego muzyka.

 A jak jest dziś? Zmieniły się sposoby spędzania wolnego czasu, więc na pewno nie można już mówić o tak silnym przywiązaniu z grupą. Chyba, że jest to społeczność internetowa. Dziś młodzież spędza raczej czas w samotności przed komputerem. I choć spotkania w sieci mogą być ciekawe na pewno nie zastąpią tych w tak zwanym realu. Być może czynnik ten spowoduje zmianę w relacjach międzyludzkich w przyszłości?

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »