Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Nauka przez zabawę – podsumowanie konkursów w aplikacji „Kolejowe ABC”

Nauka przez zabawę – podsumowanie konkursów w aplikacji „Kolejowe ABC”

Gra mobilna „Kolejowe ABC” cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Aplikacja została pobrana już przez ponad 18 000 osób. Za jej pomocą dzieci w łatwy sposób poznają i przyswajają zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, a przy tym zdobywają atrakcyjne nagrody.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Aplikacja „Kolejowe ABC” to gra edukacyjna, która uczy poprzez zabawę. Podczas rozgrywki gracze mają okazję poznać zasady bezpieczeństwa kolejowego na wsi, w mieście, na dworcu i w pociągu. Dotychczas udział w grze wzięło ponad 18 000 osób, a średni czas spędzony w aplikacji przez zarejestrowanych uczestników wynosił około 168 minut.

Podczas gry indywidulnie tworzymy postać według swoich upodobań, możemy wybrać płeć, twarz i ubiór. Następnie wybieramy się w podróż pociągiem w różne regiony Polski i zdobywamy przedmioty takie jak np. bilet, plecak, monety, baterie, czy mapy aktywujące zadania specjalne. Wszystkie zdobyte elementy zasilają konto punktami, co wpływa na pozycję w rankingu. Na kolejnych poziomach gracze otrzymują specjalne zadania, podczas których muszą wykazać się nie tylko sprawnością, ale także wiedzą z bezpieczeństwa na kolei. Ważne jest, aby kierować bohaterem w taki sposób, żeby za każdym razem podróż przebiegła zgodnie z obowiązującymi zasadami zachowania na drodze i terenach kolejowych.

W ramach „Kampanii Kolejowe ABC” w 2019 r. i 2020 r. Urząd Transportu Kolejowego zorganizował łącznie 8 konkursów dla uczniów klas IV-VI. Zadania konkursowe polegały na uzyskaniu jak największej liczby punktów dla swojej klasy w aplikacji mobilnej „Kolejowe ABC”. Województwa, które zdobyły największą liczbę punktów to lubelskie – 60 390 548, warmińsko-mazurskie – 16 857 425, małopolskie – 16 662 822 i mazowieckie – 14 259 752.

Nagrodą główną w każdym konkursie była 5-dniowa wycieczka na zieloną szkołę. Podczas każdego wyjazdu laureaci konkursu brali udział w grach, zabawach i interaktywnych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa kolejowego przeprowadzonych przez zespół Kolejowego ABC. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania w pobliżu przejazdów kolejowych, torów, w pociągu, na dworcu i peronie. Wycieczki zorganizowane były miedzy innymi w Bieszczady, Góry Świętokrzyskie, do Augustowa czy Beskidu Żywieckiego. Podczas każdej zielonej szkoły zwycięzcy uczestniczyli w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych, zajęciach integracyjnych, konkursach i zawodach sportowych. Jedną z atrakcji podczas każdej zielonej szkoły był przejazd kolejką wąskotorową.

Laureatami konkursów zostali:

·         klasa IV C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej;

·         klasa VI B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej;

·         klasa VI C ze Szkoły Podstawowej nr 87 w Krakowie;

·         klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Ks. T. A. Leszczyńskiego w Mikłusach;

·         klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jakuszach;

·         klasa VI B ze Szkoły Podstawowej w Wydminach;

·         klasa VI C ze Szkoły Podstawowej w Woli Kiełpińskiej;

·         klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Bojmiu.

Nagrodami za zajecie drugiego i trzeciego miejsca w konkursach były pakiety edukacyjne, zawierające m.in. książki edukacyjne, kredki i odblaski.

W przyszłym roku Urząd Transportu Kolejowego planuje kolejne aktywności związane z grą mobilną „Kolejowe ABC”, a na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody. Zachęcamy do śledzenia strony www.kolejoweabc.pl oraz obserwowania profilu „Kampanii Kolejowe ABC” na Facebooku oraz Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grę można pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android). 

Aby pobrać grę kliknij w logo wybranego sklepu.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Martyna Bierut

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »