Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Naukowe zabawy w Magnolia Park

Naukowe zabawy w Magnolia Park
Zobacz więcej zdjęć »
Od dzisiaj na gości Magnolia Park czekają ekscytujące zjawiska optyczne, niezwykłe filmy w kinie sferycznym, odkrywanie świata z multimedialną encyklopedią oraz twórcza zabawa z Wonderbook. Te i wiele innych atrakcji zostały przygotowane w ramach akcji „Focus Pobudza Neurony 4”.

Magnolia Park przeistoczyła się w naukowe centrum dla najmłodszych. Od wtorku, 12 listopada  do niedzieli, 17 listopada dzieci będą miały szansę poczuć się, jak prawdziwi odkrywcy. Wszystko za sprawą mobilnej wystawy „Focus pobudza neurony 4”, która prócz Wrocławia odwiedzi jeszcze Poznań i Gdańsk. – Już po raz drugi mamy okazję wspierać akcję Focusa. To wspaniała okazja, by poprzez zabawę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i poznać zabawną stronę nauki. Tym razem rodziny z dziećmi będą mogły wejść w świat cudownych odkryć i fascynujących wynalazków - mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Na terenie Magnolia Park, przy nowej strefie restauracyjnej (na poziomie +1) powstał specjalny park edukacyjno-rozrywkowy złożony z trzech stref, w których na gości czekają liczne atrakcje.

Strefa edukacji i kreatywnej zabawy – w tej części odwiedzający znajdą multimedialną encyklopedię odkrywców i wynalazków oraz eksponaty prezentujące działanie zasad fizyki: zestaw optyczny, kołyskę Newtona, karuzelę, aplikację aerodynamiczną na piramidzie holograficznej czy grę edukacyjną sterowną gestem.

Strefa multimedialna – odwiedzający zapoznają się z najnowszą technologią - rozszerzoną rzeczywistością (tzw. Augmented Reality), którą przybliża gra Wonderbook. Przy pomocy różdżki gracze mogą ,,rzucać” zaklęcia, które znajdują odzwierciedlenie w wirtualnym świecie. To nie koniec atrakcji dla wielbicieli gier. W ramach akcji ,,Focus pobudza neurony 4” zaprezentowane zostaną  „Wędrówka z Dinozaurami” oraz gra „Detektyw Diggs”.        

Kino cyfrowe – w niezwykłym namiocie sferycznym w kształcie ludzkiego mózgu można zobaczyć najciekawsze filmy edukacyjne programu „Galileo” TV4 poświęcone niecodziennym wynalazkom.

Po wszystkich trzech strefach parku edukacyjno-rozrywkowego młodych naukowców i ich opiekunów oprowadzają animatorzy. Chętnie opowiadają o wystawie oraz pokazują i objaśniają sposób korzystania z zaprezentowanych  eksponatów.

Focus pobudza neurony 4

Miejsce: Magnolia Park, poziom +1 / nowa strefa restauracyjna

Data: 12 (wtorek) -17 listopada (niedziela)

Wstęp: wolnyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (1)

  • avatar
    ~sylwia 2014-10-07 20:00:53

    s uperrrrrrrrrrrrrrrrr


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »