Motoryzacja » Moto Serwis

Nawet samochody z napędem 4x4 wymagają opon zimowych

„Po co mi opony zimowe? Przecież mam samochód z napędem 4x4!” To przekonanie, dość częste wśród właścicieli pojazdów z napędem na cztery koła, może mieć przykre konsekwencje na mokrej, zaśnieżonej lub oblodzonej nawierzchni.

Pomimo niezaprzeczalnego faktu, że pojazdy te posiadają dobrą motoryczność, są też bardzo ciężkie, w związku z czym wymagają ostrożniejszego hamowania i pokonywania zakrętów. Aby móc w pełni wykorzystać zalety samochodów z napędem na obie osie, konieczne jest zastosowanie opon o odpowiedniej przyczepności, które nie zawiodą na śliskich drogach w warunkach zimowych.

 Gama opony zimowe dla samochodów z napędem 4x4

Znane marki opon (Michelin, Bridgestone, Continental...) stworzyły gamę produktów dla pojazdów na napędem na obie osie, w tym modele przeznaczone do jazdy zimowej. Opony te charakteryzują się następującymi właściwościami:o Materiały przystosowane do jazdy w niskich temperaturach;
o Kierunkowy bieżnik, często asymetryczny;
o Głęboka rzeźba o licznych krawędziach;
o Duże zagęszczenie lameli;
o Szerokie rowki wzdłużne;

Znajdź swoje opony zimowe dla 4x4 razem z Rezulteo

Dzięki Rezulteo, przewodnikowi zakupowemu i porównywarce opon, oraz naszym narzędziom internetowym możesz wybrać opony zimowe dostosowane do Twojego samochodu.

o Konfigurator opon zimowych, który pozwala dobrać opony zimowe do typu samochodu i stylu jazdy spośród ponad 50 marek (opony Michelin, Dunlop, Continental...) oraz tysięcy modeli.

o  Porównywarka cen opon zimowych, która pozwala znaleźć najlepsze ceny opon zimowych spośród ponad 1000 konkurujących o twoje względy punktów sprzedaży (w tym sprzedawców internetowych).

o System geolokalizacji opon zimowych, który pokazuje na mapie centra montażowe oraz punkty sprzedaży najbliższe podanemu adresowi. 


>> Wszystkie nasze porady dotyczące opon zimowych znajdziesz na stronie internetowej portalu RezulteoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Opony
http://www.rezulteo-opony.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »