Kultura, sztuka » Kultura

Nerwowy ekspresjonizm – wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Ludwina

Nerwowy ekspresjonizm – wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Ludwina
Zobacz więcej zdjęć »
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Ludwina, który będzie miał miejsce 16 listopada o godz.19:00 w Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie.

Z lampką wina w dłoni, poznamy nie tylko najnowsze, "nerwowe" obrazy, ale również samego ich autora.

Motywem przewodnim wystawy są miasta: zarówno zimne jak Kopenhaga oraz gorące niczym Buenos Aires. Każde z nich posiada właściwy sobie energetyczny rys, który kusi oko widza nasyconą i rozmigotaną barwą. Obrazy Ludwina staną się wizualnym wyzwaniem: nie sposób zatrzymać swego wzroku na jednym z nich, kiedy dookoła drgają barwy pozostałych. 

"Malarstwo (...) jest z pewnością sztuką patrzenia. Analogową werbalizacją pozazmysłowych marzeń w formie kolorowych energii na papierze lub płótnie.(...) W wielu przypadkach mimo pozornie nieruchomych plam ich relacje, znoszące się, podbijające, w kontraście lub harmonii sprawiają wrażenie "ruchomości" płaszczyzny.(...) Dla obserwatora "szczery" obraz powinien być wciągającą zagadką, nieodkrytą przez długi czas." – Krzysztof Ludwin

___________________________________


Krzysztof Ludwin (ur. 1962 roku w Krakowie) – polski malarz, akwarelista, architekt oraz wykładowca akademicki.
W latach 1981-1987 studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a następnie, w latach 1987-1988 na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Form Przemysłowych.
Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, głównie akwarelą. Malując na płótnie, akrylem i farbami olejnymi, używając przy tym lekkiej żywicy – damaru, uzyskuje efekty zbliżone do malarstwa akwarelowego. Wypracował sobie własny styl, który nazywa „nerwowym ekspresjonizmem”. Na jego obrazach prawie nigdy nie brakuje elementów architektury.
Prestiżowy magazyn francuski Pratique des Arts zaliczył go do grona 50. najlepszych współcześnie akwarelistów.
Krzysztof Ludwin Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Mieszka i pracuje w Krakowie. 

___________________________________

Serdecznie zapraszamy!
NERWOWY EKSPRESJONIZM.
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA KRZYSZTOFA LUDWINA


16 listopada | 19:00
Art in House Dom Aukcyjny
Aleje Jerozolimskie 107, WarszawaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rebelia Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »