Gospodarka » Żywność

Netto podsumowuje zbiórki darów dla potrzebujących

Netto podsumowuje zbiórki darów dla potrzebujących
Zobacz więcej zdjęć »
Sieć Netto, jak co roku przed świętami, wzięła udział w wielu akcjach charytatywnych, organizowanych w sklepach. Dzięki pracy wolontariuszy, zaangażowaniu pracowników Netto oraz klientów dary trafiły do wielu polskich domów.

Tegoroczna wielkanocna zbiórka Banków Żywności trwała od 31 marca do 2 kwietnia w 347 miejscowościach w prawie dwóch tysiącach sklepów w całej Polsce. W wybranych i uczestniczących w akcji kilkuset placówkach Netto udało zebrać się aż 10 917 kg żywności. - Sukces ten zawdzięczamy przede wszystkim wolontariuszom, pracownikom oraz klientom, którzy szczególnie w okresie świątecznym chętnie dzielą się darami z najbardziej potrzebującymi – mówi Mariola Skolimowska, PR Manager Netto Polska.

Netto zawsze aktywnie uczestnicy w projektach, których celem jest pomoc najuboższym i najbardziej potrzebującym. Oprócz zbiórek organizowanych przez Federację Polskich Banków Żywności, sieć od lat współpracuje z wieloma lokalnymi organizacjami charytatywnymi i instytucjami pomagającymi najuboższym, uczestniczy również w akcjach Caritasu. Z darów, zebranych w sklepach Netto, Caritas jak co roku przygotował świąteczne posiłki oraz paczki dla ubogich. Zestawy z artykułami spożywczymi trafiły w pierwszej kolejności do rodzin w trudnej sytuacji finansowej, do osób starszych i samotnych, a także do rodzin dotkniętych trudną sytuacją życiową.

Przedświąteczne wsparcie od Netto po raz drugi otrzymali również podopieczni Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Sieć przeznaczyła 10 tysięcy złotych na bony zakupowe (każdy o wartości 200 zł), a pracownicy hospicjum przekazali je rodzinom.

Wielkim sukcesem okazał się także transport produktów spożywczych dla Polaków, mieszkających na Kresach. „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to wyjątkowa inicjatywa mieszkańców Szczecina, którzy od trzech lat angażując mieszkańców całej Polski organizują wielką zbiórkę dla naszych rodaków mieszkających poza granicami Polski. Są to często osoby starsze, w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej, pozbawione pomocy litewskich instytucji. Sieć Netto dofinansowuje akcję, pokrywając koszty logistyki i transportu darów na Litwę. Tę szlachetną akcję wpiera także prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Damian_HKstrategies

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »