Społeczeństwo » Społeczeństwo

Netto wspiera potrzebujących

Netto wspiera potrzebujących
Zobacz więcej zdjęć »
W ubiegłym roku do akcji Świątecznej Zbiórki Żywności, organizowanej przez Federację Banków Żywności, przyłączyło się 108 sklepów sieci handlowej Netto. W ramach akcji w placówkach udało się zebrać blisko 20 ton żywności, co daje równowartość ponad 180 kg na sklep. Sieć handlowa Netto włączyła się

Netto od wielu lat wspiera banki żywności, Caritas oraz lokalne organizacje, angażując w liczne akcje charytatywne swoje placówki. W ramach zbiórki dla Federacji Banków Żywności w 108 sklepach sieci handlowej Netto udało się w tym roku zebrać blisko 20 ton jedzenia. Dodatkowo sieć włączyła się do akcji „Tak pomagam", w ramach której w całym kraju zebrano 634 tony żywności. Produkty trafiły do 85 tys. osób potrzebujących oraz do placówek prowadzonych przez Caritas. Sieć handlowa Netto dodatkowo wspiera także szereg innych działań mających na celu pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, a także osobom starszym i samotnym zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Sukcesem zakończyła się inicjatywa mieszkańców Szczecina, którzy od trzech lat organizują wielką zbiórkę „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Dzięki sfinansowaniu kosztów logistyki i transportu dary trafiły do Polaków mieszkających na Litwie, którzy są pozbawieni pomocy litewskich instytucji. Sieć Netto po raz szósty była sponsorem akcji.
- Jesteśmy dumni z hojności oraz zaangażowania naszych klientów, wolontariuszy i pracowników, dzięki którym nasze produkty trafiły przed świętami Bożego Narodzenia do wielu rodzin - mówi Mariola Skolimowska, PR Manager Netto Polska. - Wiele działań charytatywnych, które prowadzimy przy okazji Świąt (ale nie tylko), to ważny i potrzebny kierunek, który w naszej firmie stał się już tradycją - dodaje.    Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedNacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »