Technologie » Komputery

Newline: Tradycyjne, hybrydowe czy zdalne – zawsze tak samo skuteczne!

Newline: Tradycyjne, hybrydowe czy zdalne – zawsze tak samo skuteczne!
Zobacz więcej zdjęć »
Trwają rozmowy na temat najlepszego – w dobie pandemii – modelu nauczania. Nie ulega dyskusji, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo nauczycieli oraz dzieci.

Przeciwnicy hybrydowego i zdalnego rozwiązania boją się drastycznego spadku jakości kształcenia, braku dostępności i ograniczeń. Nauczyciele i rodzice obawiają się o zdrowie swoje i dzieci. Wszystko to wynika ze złych doświadczeń i nie działających procedur.

Fundamentalne zalecenie dla szkół mówi o utrzymaniu dystansu społecznego. Jednak w wielu placówkach jego realizacja to fikcja. W przeładowanych klasach przebywa zbyt wiele osób. W takiej sytuacji należałoby te klasy podzielić, ale to oznacza naukę na zmiany i konieczność zatrudnienia dodatkowych nauczycieli. Najlepszym rozwiązaniem  jest prowadzenie zajęć w tym samym czasie dla uczniów w szkole i w domach. Wystarczy mieć właściwe narzędzia, bo umiejętności nauczyciele już mają.

Głos w tej dyskusji zabiera Newline – dostawca monitorów interaktywnych. 

 

FILM: „Nauczanie tradycyjne, hybrydowe, zdalne

https://www.youtube.com/watch?v=LJvosvGN_1k  
 lub  do pobrania:
https://1drv.ms/u/s!AlrDYJ9bUq0ygh2jXId9ZejofdYl?e=MUYCgE


Dobre narzędzie to takie, które sprawdza się w każdych okolicznościach, także w tych nietypowych, z którymi mamy obecnie do czynienia. W sytuacji kiedy szkoła staje przed problemem tworzenia dystansu społecznego, a niewielkie pomieszczenia nie pozwalają na jego realizację  - klasę można podzielić i z powodzeniem realizować zajęcia w modelu hybrydowym. Jest on połączeniem nauczania tradycyjnego i zdalnego. Część uczniów pozostająca w domach korzysta z lekcji dokładnie tak samo jak Ci w szkolonej sali. Słyszą i widzą nauczyciela, a wszystko to - co pojawia się na monitorze w klasie widzą na swoim laptopie czy smartfonie. Dla nauczyciela nie oznacza to, żadnych zmian w prowadzeniu zajęć. W ciągu tej samej godziny lekcyjnej dociera do całej klasy przy zachowaniu społecznego dystansu. W zależności od decyzji dyrekcji grupy mogą się zamieniać np. co tydzień - cały czas, bez kompromisów, realizując zalecenia bezpieczeństwa. 

Z częścią uczniów pozostających w domach nauczyciel łączy się wykorzystując systemy wideokonferencyjne (np. Microsoft Teams, Google Meets czy Zoom) umożliwia to podłączony do internetu monitor interaktywny Newline MIRA wyposażony w kamerę i mikrofony. Nauczyciel pracuje dokładnie tak samo jak w modelu tradycyjnym i prowadzi lekcję dla wszystkich uczniów.

 

Nauczanie zdalne

W sytuacji, gdy konieczne staje się zdalne prowadzenie zajęć nauczyciel korzystający z monitora interaktywnego Newline nie zmienia nic w swojej pracy. Nie spotyka się z uczniami w warunkach tradycyjnych tylko cyfrowych pracując dokładnie tak samo jak wcześniej. Prowadzi zajęcia, realizuje plany i wymaga zaangażowania na takim samym poziomie jak w modelu tradycyjnym.  Dzięki kamerze w monitorze uczniowie widzą nauczyciela, dzięki możliwościom systemu wideokonferencyjnego widzą co jest napisane na monitorze. Nauczyciel wygodnie pisze i prezentuje treści w dobrze znany sobie sposób. Na koniec wysyła podsumowanie zajęć. Wszyscy mogą brać aktywny udział w lekcji i nikt nie musi nic przepisywać.

Monitory Newline sprawdzają się w nauczaniu tradycyjnym, a także hybrydowym i zdalnym. Dzięki nim praca nauczycieli jest łatwiejsza. 

 

Newline MIRA

Monitor Newline MIRA już po wyjęciu z pudełka jest kompletnym zestawem do wideokonferencji. Oferuje dolną kamerę 1080p, cztery mikrofony przekazujące dźwięk w bardzo dobrej jakości z redukcją szumów i echa oraz dwa głośniki 15W.

Pisanie, wymazywanie dłonią, powiększanie i zmniejszanie, ab dostosować wielkość oraz przesuwanie materiałów – zupełnie jak na smartfonie – działa naturalnie i intuicyjnie. Gwarantuje to wydajną pracę z pakietem Microsoft Office. Unikalna technologia Optical Bonding zastosowana w monitorach Newline sprawia, że obraz jest świetnie widoczny z każdego miejsca w Sali.

Monitor wyposażono w aktywny filtr światła niebieskiego wbudowany w panel. Jest to ochrona zastosowana już na poziomie sprzętowym, a nie tylko w postaci oprogramowania. To istotna informacja dla wszystkich użytkowników, ponieważ nadmierna ekspozycja na światło niebieskie powoduje problemy ze wzrokiem. Dodatkowo ochrona wzroku nie odbywa się kosztem utraty jakości obrazu i wyświetlanych kolorów, które dzięki matrycy wspierającej White Color Gamut (szeroką paletę barw) są bardzo realistyczne.

Każdy monitor Newline MIRA jest wyposażony w slot na komputer OPS i gotowy do podłączenia opcjonalnego Soundbara z kamerą 4K.

 

Newline oferuje na polskim rynku dotykowe monitory interaktywne w kilku seriach – RS+, NAOS, ATLAS i MIRA. Dwa ostatnie można dodatkowo wzbogacić o Saundbar z kamerą 4K. Newline oferuje również własne, wspierające współpracę, pakiety oprogramowania – Newline CAST, BROADCAST, DISPLAY MANAGEMENT oraz LAUNCH CONTROL.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »