Dom » Budownictwo

Nexity: mieszkania dwupokojowe wciąż na celowniku kupujących

Nexity: mieszkania dwupokojowe wciąż na celowniku kupujących
Zobacz więcej zdjęć »
Warszawski rynek mieszkaniowy oferuje szereg udogodnień, które w mniejszym lub większym stopniu spełniają oczekiwania kupujących. Lokale z rynku pierwotnego dają duże możliwości kreowania przestrzeni, nie tylko pod względem aranżacji, ale przede wszystkim dowolnego układu wewnątrz nich.

Jakie mieszkania cieszą się największym popytem na stołecznym rynku?

 

Dla klientów chcących zakupić mieszkanie jednym z najważniejszych czynników wyboru jest cena. Nie jest to jednak jedyny aspekt, na który kupujący zwracają uwagę. Przyszłym lokatorom często zależy na tym, by rozkład lokalu był funkcjonalny. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy mieszkaniach kompaktowych o niedużym metrażu, tak bardzo teraz popularnych. Wpływ na podjęcie decyzji ma także lokalizacja, najlepiej by zapewniała ona dobry dostęp do infrastruktury miejskiej. Takie wnioski wypływają z zapytań, adresowanych do deweloperów podczas wiosennej edycji „Targów Południowych ”, które odbyły się w ostatni weekend marca w Warszawie.

 

Dwupokojowe mieszkanie – dobra lokata

Jednym z wystawców biorących udział Targach była spółka Nexity, działająca na warszawskim rynku nieruchomości mieszkaniowych. Deweloper podkreśla, że w dalszym ciągu największym zainteresowaniem kupujących cieszą się mieszkanie dwupokojowe, o powierzchni 50 mkw. Należy zaznaczyć, że najmniejszy udział procentowy zapytań skierowanych do doradców Nexity stanowiły mieszkania powyżej 60 mkw. Wciąż popularne „dwójki” są kompromisem pomiędzy kawalerką, a droższym mieszkaniem trzypokojowym. Kluczowy jest także aspekt inwestycyjny. W przypadku późniejszej sprzedaży takiej nieruchomości znalezienie nabywcy nie powinno być problemem, bowiem w stolicy najczęściej kupowane są mieszkania o powierzchni użytkowej do 60 mkw., stanowiące ok. 40 proc. obrotu. Nic wiec dziwnego, że w prowadzonych, jak i planowanych przez dewelopera inwestycjach, przeważają tzw. „dwójki”. Mieszkania z dwoma pokojami popularność zawdzięczają swojej wszechstronności. Tego typu lokale trafiają do wielu grup odbiorców, m.in. studentów, młodych małżeństw, a nawet osób starszych, których dzieci opuściły rodzinne gniazdo. Taka powierzchnia cieszy się również dużym zainteresowaniem inwestorów. Mieszkania o takim metrażu zwykle są praktycznie zaprojektowane, dzięki czemu są w stanie zaspokoić wiele potrzeb właścicieli.

 

Nieustannie obserwujemy duże zainteresowanie mieszkaniami 2-pokojowymi, i to zarówno wśród klientów kupujących lokal na potrzeby własne, jak i w celach inwestycyjnych. Takie mieszkania są tańsze od mieszkań 3-pokojowych, a co za tym idzie, obciążone niższą comiesięczną ratą kredytu. Zależy nam, by każda nasza inwestycja odpowiadała potrzebom nabywców i wpisywała się w realia rynku mieszkaniowego. W ostatnim czasie obserwujemy ciekawe zjawisko, polegające na maksymalizowaniu liczby pokoi w coraz mniejszych metrażowo mieszkaniach. Kupujący są zainteresowani niewielkimi, ale funkcjonalnymi lokalami, z jak największą liczbą pomieszczeń i takim rozkładem, by można było maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Nie bez znaczenia jest fakt, że mniejszy metraż to też niższa cena. Dlatego w aktualnej ofercie Nexity przeważają lokale dwupokojowe, o metrażu do 50 mkw., które stanowią blisko 80 proc. dostępnej oferty. O popularności „dwójek” świadczy również to, że podczas Targów nasze stoisko odwiedziło kilkaset zainteresowanych kupnem mieszkania – mówi Piotr Zagórski, Marketing Manager, Nexity Polska.

 

Firma Nexity jest obecna na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych od 6 lat. Obecne realizuje kilka projektów deweloperskich w Warszawie: Next Ursus (www.nextursus.pl) przy ul. Posag 7 Panien 16, My Bemowo 3 (www.mybemowo.pl) przy ul. Batalionów Chłopskich 79, LifeTown (www.lifetown.pl) przy ul. Kłobuckiej 6 oraz Bemowo Line (www.bemowoline.pl) przy ul. Szeligowskiej 61.

 

O Nexity: Grupa Nexity to czołowy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości we Francji. Oferuje szeroki zakres doradztwa i ekspertyz, produktów, świadczeń oraz rozwiązań. Od ponad 40 lat buduje i zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi we Francji, a także na terenie innych krajów Europy, m.in. Włoch, Szwajcarii, Belgii i Hiszpanii. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od 2013 roku.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »