Dom » Budownictwo

Nexity rozpoczyna ekspansję. Deweloper stawia na Poznań

Nexity rozpoczyna ekspansję. Deweloper stawia na Poznań
Zobacz więcej zdjęć »
Korzystna koniunktura na rynku nieruchomości w Polsce oraz niesłabnący popyt powodują, że nowe osiedla mieszkaniowe pojawiają się szybciej niż kiedykolwiek. Takie zjawisko dotyczy nie tylko Warszawy. Deweloper Nexity, obecny do tej pory tylko na rynku stołecznym, rusza z nową inwestycją w Poznaniu.

Już niebawem rozpocznie prace budowlane związane z osiedlem Malta Point – projektem zlokalizowanym w dzielnicy Łacina, który idealnie wpisuje się w zapotrzebowania lokalnego rynku.

Poznański rynek mieszkaniowy – piąty, co do wielkości w Polsce, w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy boom. Świadczy o tym m. in. podaż mieszkań – pod koniec 2018 roku była o wiele wyższa niż w Warszawie (gdzie rynek nieruchomości jest największy w Polsce), a także zapotrzebowanie na nowe lokale, które sukcesywnie się zwiększa. Nexity analizując sytuację w stolicy Wielkopolski to właśnie tu upatrzył idealny punkt na zrealizowanie pierwszej pozawarszawskiej inwestycji. Już niebawem ruszą prace związane z budową pierwszego etapu osiedla Malta Point, zlokalizowanego przy ulicy Brneńskiej.

Jakie mieszkania dla Poznania?

Do 2020 roku na działce o wielkości 22 tys. mkw. Nexity ma zamiar wybudować osiedle z 99 lokalami mieszkalnymi, wśród których każdy poszukujący własnej przestrzeni życiowej, znajdzie coś dla siebie. Istotną informacją dla dewelopera wkraczającego na nowy rynek są rodzaje mieszkań, które są najczęściej poszukiwane przez zainteresowanych. Według badań, w Poznaniu największą popularnością cieszą się głównie kawalerki i lokale dwupokojowe. Nexity, idąc za zapotrzebowaniem rynku, wybuduje w pierwszym etapie inwestycji Malta Point 99 nowoczesnych mieszkań, rozłożonych na 5-ciu poziomach budynku. Wśród różnorodnych metraży dostępne będą zarówno jedno-, jak i dwupokojowe lokale oraz większe, maksymalnie 4-pokojowe. Ich powierzchnie wahają się w granicach od 32 mkw. do 71 mkw. Mieszkania wyposażone będą w balkony, a w budynku znajdą się miejsca garażowe. Dodatkowo, biorąc pod uwagę zróżnicowanie w potrzebach klientów, Nexity zagwarantuje ,,szyte na miarę” wykończenie wnętrz.

Mnogość udogodnień

Wszystkie mieszkania Nexity charakteryzują się systemem Nexity Smart, który dzięki nowoczesnej technologii umożliwia mieszkańcom bezprzewodowe zarządzanie domem i sprzętami wewnątrz niego. Innowacyjne rozwiązanie odpowiada m. in. za zdalne sterowanie oświetleniem, regulację temperatury, informowanie o wycieku wody i pojawieniu się nieproszonych gości. Kontrola nad mieszkaniem w takiej postaci zwiększa poczucie bezpieczeństwa, a także daje poczucie komfortu poprzez możliwość sterowania systemem z dowolnego miejsca, również poza lokalem. 

Niewątpliwym atutem inwestycji Malta Point jest także jej lokalizacja. Ulica Brneńska w dzielnicy Łacina to miejsce, w sąsiedztwie, którego znajdują się tereny rekreacyjne nad rzeką Wartą, a nieopodal cały kompleks atrakcji nad Jeziorem Maltańskim. W sąsiedztwie planowanego osiedla rozmieszczone są punkty usługowe oraz gastronomiczne. Od Galerii Posnania dzieli je 10 minut drogi spacerem, a od Centrum Handlowego Malta - około 20 minut. Czas dojazdu do Centrum miasta to zaledwie 15 minut. Okolica inwestycji zachęca do pozostania tu na dłużej. Wszystkie najważniejsze miejsca dzielnicy dostępne są niemal na wyciągnięcie ręki, a korzystać z nich mogą zarówno single, rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze.

Poznańska Malta Point to pierwszy krok w poszerzaniu oferty mieszkaniowej Nexity na terenie całej Polski. Atrakcyjność lokalnego rynku spowodowała, że to tu postanowiliśmy postawić pierwszą pozawarszawską inwestycję. W planach mamy również zakup gruntów w kolejnych miastach – w Krakowie, Trójmieście oraz we Wrocławiu, gdzie regulacje procedur wejścia na rynek są już w toku. Naszym głównym celem jest zapewnienie atrakcyjnych cenowo oraz niestandardowych mieszkań w każdym mieście wojewódzkim. Poszerzamy również bank ziemi w Warszawie, która jest kluczowym dla nas rynkiem mieszkaniowym. Nexity już planuje kolejne inwestycje w pozostałych dzielnicach stolicy, począwszy od Bielan – komentuje Michał Kostrow, Dyrektor Operacyjny, Nexity Polska.

Firma Nexity jest obecna na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych od 6 lat. Obecne realizuje kilka projektów deweloperskich w Warszawie: Next Ursus (www.nextursus.pl) przy ul. Posag 7 Panien 16, My Bemowo 3 (www.mybemowo.pl) przy ul. Batalionów Chłopskich 79, LifeTown (www.lifetown.pl) przy ul. Kłobuckiej 6, Bemowo Line (www.bemowoline.pl) przy ul. Szeligowskiej 61 oraz Malta Point (www.maltapoint.pl) przy ul. Brneńskiej w Poznaniu.

 

 

O Nexity: Grupa Nexity to czołowy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości we Francji. Oferuje szeroki zakres doradztwa i ekspertyz, produktów, świadczeń oraz rozwiązań. Od ponad 40 lat buduje i zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi we Francji, a także na terenie innych krajów Europy, m.in. Włoch, Szwajcarii, Belgii i Hiszpanii. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od 2013 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »