Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Nie daj się jesieni, czyli jak nie ulec nałogom w depresyjnym czasie?

Nie daj się jesieni, czyli jak nie ulec nałogom w depresyjnym czasie?
Zobacz więcej zdjęć »
Długie noce, krótkie dni – to nie działa zbyt dobrze na naszą psychikę. Towarzyszy nam często obniżony nastrój, a to może popychać w stronę używek… Lampka wina, chwilowa ulga, potem kolejna i jeszcze jedna…

Brzmi znajomo? Czy usprawiedliwiasz się kiepską aurą za oknem? Problemami w pracy? Niechęcią do życia podczas ponurych dni? Czy szukasz wymówek? Usprawiedliwień na to, że sobie szkodzisz? Czy czujesz się przez to lepiej, czy gorzej? Może skończ z tym właśnie teraz. Może to ten moment, żeby powiedzieć sobie stop i wreszcie przestać się zatruwać?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Wybierz zdrowie

Co pozwoli nam uniknąć „jesiennego doła” i jednocześnie nie stoczy nas na manowce? Odpowiedź na to pytanie zna Mariusz Budrowski, który od kilku lat jest chodzącym przykładem na to, że możliwe jest nie tylko życie bez używek typu alkohol, papierosy czy kawa, ale też odrzucenie innych nawyków tzw. tradycyjnego podejścia do odżywiania, które nam szkodzą – z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Mariusz codziennie udowadnia milionom ludzi, że zdrowy styl życia służy nam niezależnie od pory roku i każdy, absolutnie każdy może go stosować.

 

Od sześciu lat odżywiam się tylko i wyłącznie na surowo – nie jem mięsa, nie piję alkoholu, nie używam narkotyków, nie palę papierosów, nie gotuję. Zrezygnowałem z tego wszystkiego świadomie i teraz, poprzez wywiady, których udzielam, książki i artykuły, które piszę oraz filmy, które nagrywam na kanale Odmładzanie na Surowo. dzielę się z innymi moimi doświadczeniami oraz wiedzą, jaką zdobyłem w zakresie witarianizmu – mówi Mariusz Budrowski. Każdego dnia coraz więcej osób chce mnie słuchać, bo każdy prędzej czy później rozumie, że najważniejsze jest to, by być po prostu zdrowym, nie chorować, nie biegać po lekarzach. Zamiast tego każdy woli skupić się na swoich pasjach, rozwoju i chce zwyczajnie jak najdłużej żyć. Styl życia, który przetestowałem na sobie i swojej rodzinie daje gwarancję świetnego samopoczucia i dostarcza energię, potrzebną na co dzień. Witarinie zapominają o chorowaniu, nie wiedzą, co to kac czy głód nikotynowy – te sprawy już nas nie dotyczą.

Zacznij od małych kroków

Możesz oczywiście wprowadzić natychmiastową rewolucję w swoim trybie życia, ale to nie jest rada dla każdego – mówi Mariusz Budrowski. Aby wrócić do zdrowia, proponuję, by nie rzuca wszystkiego naraz, lecz zacząć od rezygnacji z jednego nałogu. Rzuć palenie i celebruj zwycięstwo nad pokonaniem swojego pierwszego wroga, który cię zatruwał. Potem zajmij się kolejnym uciążliwym nawykiem. Wyznaczaj sobie krótkoterminowe cele, znajdź grupę wspierających osób, czytaj o zdrowiu, które chcesz odzyskać. Możesz to zrobić w każdej chwili – również jesienią. Zamiast wpadać w październikową depresję, zawalcz o siebie!

Myśląc o wyeliminowaniu uzależnień, nie zapominajmy o cukrze – to z niego może być najtrudniej zrezygnować. Cukier uzależnia najmocniej i jest wszędzie, w niemalże każdym przetworzonym produkcie, który kupujemy w sklepie. I on nas właśnie wykańcza – nie tylko tzw. twarde używki, o których każdy wie, że są szkodliwe – stwierdza ekspert.I choć na początku rezygnacja z wszędobylskiego truciciela może wydawać się niemożliwa – wystarczy tak naprawdę zamienić słodycze na owoce, jeść więcej warzyw i zastosować sokoterapię – nasze organizmy szybko nam podziękują za tę cudowną odmianę.Rytm – podstawą do zmian

Przede wszystkim pragniemy nauczyć cię rytmu, który będziesz potrzebował dopasować do swoich codziennych obowiązków i planu dnia – pisze Mariusz Budrowski w najnowszej książce, której jest współautorem wraz z Agnieszką Juncewicz pt. „Moje 90. Dni – Nowy ja, nowa ty w 90 dni!”. W rytmie wyzwania „Moje 90. Dni”, nie ma miejsca na używki. Obierając sobie za cel odzyskanie zdrowia – wytrwamy i pokonamy pokusy powrotu do tego, co nam nie służy.

W książce znajdziemy nie tylko mnóstwo fantastycznych przepisów, które raz a dobrze uwolnią nas od niezdrowego jedzenia, ale też otrzymamy wskazówki, jak odzyskać spokój, nauczymy się wdzięczności, czerpania radości z każdego dnia oraz radzenia sobie z negatywnymi uczuciami i sytuacjami, które do tej pory stanowiły dla nas źródło stresu.

Czy jesteś w stanie zainwestować w swoje zdrowi i raz na zawsze pozbyć się wszystkich problemów? –zapyta nas Mariusz Budrowski w swoim przewodniku do zdrowia. To jest proste. Dlaczego więc tyle osób umiera? Ponieważ to, co jest proste, nie zostało nam przekazane, a nawet jeśli ktoś powie, że trzeba wprowadzić te zmiany, to my wracamy do starych nawyków. Dlaczego? Jedno życie – czy nie lepiej jest przeżyć je pięknie bez żadnych chorób?”

Żeby pokazać, że to JEST MOŻLIWE, promotor zdrowego stylu życia prowadzi kampanię ŻYJ BEZ UŻYWEK, w czasie której przekonuje, że życie bez nałogów jest możliwe. Potwierdzają to członkowie społeczności Odmładzanie na Surowo, którzy codziennie w swoich środowiskach dają świadectwo tego, że można nie tylko zdrowo się odżywiać, ale też zmienić cały swój styl życia i po prostu zrezygnować z używek. TO SIĘ DA ZROBIĆ!


Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – jego aktywność na facebooku obserwuje ponad 400 tys. osób, a kanał na YT subskrybuje prawie 300 tys. oglądających. Mariusz jest witarianinem, autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, „Moje 90 dni”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” i książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Dodatkowo jest także pomysłodawcą programów na odchudzanie, festiwalu Witariada, oraz konferencji Surowe Życie. Swoimi działaniami Mariusz chce inspirować Polaków do zmiany ich stylu życia i diety na takie, które przyniosą im zdrowie i poprawią jakość ich codziennego funkcjonowania.


 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sara-31

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »