Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nie daj się zwariować!

Nie daj się zwariować!
Zobacz więcej zdjęć »
Wielogodzinna praca w warunkach stresogennych i życie w ciągłym biegu źle wpływają na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jeśli odczuwasz nadmiar stresu, zmęczenie i spadek koncentracji, może to oznaczać deficyt magnezu w Twoim organizmie.

Czas zadbać o swoje zdrowie, pomyśleć o zmianie stylu życia i sięgnąć po witaminy, które pomogą przywrócić Ci równowagę. Szybki styl życia i związany z nim stres powodują utratę nadmiernych ilości magnezu z organizmu aktywnego człowieka, stającego codziennie do walki w miejskim wieloboju: pracy, nauce, licznych spotkaniach, zakupach czy imprezach. Dodatkowo picie alkoholu, mocnej kawy i herbaty, a także złe odżywianie mogą prowadzić do jego niedoborów.

Przejawia się to zwykle zwiększoną pobudliwością nerwowo-mięśniową, rozdrażnieniem, zaburzeniami snu, trudnościami w koncentracji, nieprawidłowością pracy serca, Można zaobserwować również zawroty lub bóle głowy, mdłościami, skurcze mięśni, a także wzmożone wypadanie włosów i łamliwość paznokci.

Podstawową formą walki ze stresem jest stosowanie technik relaksacyjnych, odpowiedniej diety i preparatów wzmacniających system nerwowy oraz serce. Istotna jest również zmiana trybu życia. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o więcej ruchu na świeżym powietrzu i sport. Hobby i czas wyłącznie dla siebie również pomagają w codziennej walce ze stresem. Może to być spotkanie z przyjaciółmi lub lektura ciekawej książki, która pomoże nam się oderwać myślami od aktualnych problemów.

Powinniśmy zadbać o nasz organizm również od wewnątrz. Rzadko który biopierwiastek tak jak magnez wpływa na nasze samopoczucie. Uruchamia on adrenalinę, która pobudza szybszą przemianę materii, dając całemu organizmowi więcej energii, co jest nie bez znaczenia w życiu miejskiego wieloboisty. Uzupełnienie jonów magnezu reguluje działanie układu nerwowego. Osłabia siłę oddziaływania bodźców, które pobudzają nasz organizm do nadmiernych reakcji. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość magnezu w naszej codziennej diecie. Znajdziemy go w produktach spożywczych m.in. w otrębach, orzechach, kakao, czekoladzie, bananach, kiełkach pszenicy, siemieniu lnianym, ryżu, płatkach owsianych, fasoli i rybach.

Wygodnym rozwiązaniem, które ułatwi uzupełnienie niedoborów tego pierwiastka w organizmie, jest stosowanie preparatów z magnezem. Doskonale sprawdza się napój hydrowitaminowy Plusssz Up Magnez, który zawiera 150 mg magnezu czyli 50% dziennego zapotrzebowania na ten biopierwiastek.

Napój Plusssz Up Magnez, oprócz dużej dawki magnezu, zawiera cały kompleks witamin niezbędnych dla naszego organizmu. Szczególnie istotna jest witamina B6, która zwiększa o 20 do 40% wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, ułatwia transport tego pierwiastka do wnętrza komórek i utrzymuje jego właściwe stężenie wewnątrzkomórkowe. Płynna formuła Plusssz Up zapewnia lepszą i szybszą przyswajalność zawartych w nim mikroelementów.

Jedna butelka Plusssz Up o orzeźwiającym cytrynowym smaku to zdrowa dawka magnezu oraz witamin, która zapewnia pozytywny nastrój przez cały dzień.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kuźnia pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »