Gospodarka » Przemysł

Nie ma alternatywy dla innowacyjnej Europy

Nie ma alternatywy dla innowacyjnej Europy
Zobacz więcej zdjęć »
Jeżeli przedsiębiorcy nie podejmują ryzyka w Europie, to znaczy, że warunki nie są optymalne – powiedział Carlos Moedas, komisarz UE ds. Badań, Nauki i Innowacji, podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC .
 

Komisarz był gościem sesji zatytułowanej „Innowacyjna Europa – czas konkretnych działań“. Uczestnicy zastanawiali się podczas niej, w jaki sposób można pobudzać innowacyjnośc w gospodarce, czy istnieją uniwersalne standardy współpracy państwa, biznesu i nauki w tym zakresie. Sporo miejsca poświęcono także problemom europejskiej innowacyjności i dylematom państw Europy Centralnej, gdzie powoli kończą się proste rezerwy napędzające wzrost gospodarczy i konieczne będzie większe zaangażowanie we wdrażanie innowacji.

 

Jeżeli przedsiębiorcy nie podejmują ryzyka w Europie, to znaczy, że warunki nie są optymalne. Na przyszłość musimy zmniejszyć bariery dla innowacyjności w państwach członkowskich – apelował komisarz Moedas.

 

Z kolei Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, podkreślała potrzebę ściślejszej koordynacji innowacyjności, również na poziomie rządu. – Edukacja i nauka nie jest tylko rzeczą państwa. Duże polskie firmy muszą przejść na nowy system myślenia, zgodnie z którym także one finansują tę dziedzinę, by czerpać korzyści w przyszłości – mówiła.

***

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.
W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.

###

 

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym www.eecpoland.eu

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl

 

Zapraszamy również:

Wirtualne biuro prasowe: media.eecpoland.eu

Facebook: facebook.com/EECKatowice

Twitter: twitter.com/EECKatowice

 

Dodatkowe informacje dla mediów:

Marta Stach, Rzecznik Prasowy EEC/Imago PR

M. 609 808 119, E. m.stach@imagopr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »