Motoryzacja » Moto Serwis

Nie może Cię zabraknąć na targach ProfiAuto Show

Nie może Cię zabraknąć na targach ProfiAuto Show
Zobacz więcej zdjęć »
Już 3-4 czerwca 2017 r. odbędzie się kolejna edycja targów ProfiAuto Show. To dobra okazja, aby zapoznać się z aktualną ofertą SKF.

Targi ProfiAuto Show organizowane są w nowoczesnej hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Wysoka, dobrze oświetlona hala umożliwia wystawcom doskonałe warunki ekspozycji, dlatego wyróżniające się indywidualnie zaprojektowaną zabudową stoisko SKF - numer 74 - będzie tam świetnie pasować.


ProfiAuto Show będzie doskonałą okazją, aby na żywo zobaczyć dwa nowe modele silników samochodowych, które eksperci SKF wykorzystują podczas szkoleń technicznych.

„Jedną z bardziej efektywnych form wsparcia mechaników w codziennej pracy są praktyczne szkolenia, podczas których korzystamy z naszych produktów i narzędzi" - mówi Karol Krasiński z SKF - „Rynek bardzo dobrze przyjął te sesje szkoleniowe, w których objaśniamy - krok po kroku - wymianę łańcucha rozrządu, pokazując to na prawdziwym modelu silnika samochodowego".

Szkoleniowcy SKF wykorzystują popularny w Polsce silnik 1.3 MultiJet oraz 3.0 V6.

Czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny SDE o pojemności 1.3 produkowany był w Bielsku-Białej, najpierw od 2003 roku o mocy 70 KM, a od 2005 roku o mocy 90 KM. W swoim czasie wykorzystywany był przez kilka koncernów motoryzacyjnych, jak Fiat, Ford, General Motors, Grupa PSA czy Suzuki, stąd też jego oznaczenie rynkowe bywa różne - JTD, TDCi, CDTi, HDi czy DDiS. Do dziś można go znaleźć pod maską wielu popularnych w Polsce modeli: Astra, Corsa, Doblo, Panda, Punto czy Swift.

Drugi model, trzylitrowy silnik z serii ES lub L7X to jeden z niewielu przykładów wspólnej pracy wszystkich trzech największych francuskich producentów aut. Praktycznie ta sama jednostka pracuje pod maskami limuzyn Renault, jak i koncernu PSA, czyli Citroena i Peugeota.

Silnik ES9/L7X to klasyczne V6 z dwoma rzędami cylindrów rozwartymi pod kątem 60 stopni. Blok jest aluminiowy, podobnie jak obydwie głowice mieszczące 12 zaworów i dwa wałki rozrządu każda. Napęd rozrządu odbywa się za pomocą paska rozrządu. Co interesujące, silniki z serii ES/L7X mają jeden z najdłuższych produkowanych pasków zębatych, który liczy blisko trzy metry.

„Mam nadzieję, że wielu mechaników skorzysta z okazji i zapisze się na praktyczne sesje szkoleniowe organizowane przez SKF. Będzie to możliwe podczas obydwu dni targowych" - zaprasza Karol Krasiński.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Proautomotive Sp. z o. o.
http://www.proautomotive.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »