Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

NIE SKAZUJMY SIĘ NA KRZESŁO! …czyli jak zapobiegać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia

NIE SKAZUJMY SIĘ NA KRZESŁO! …czyli jak zapobiegać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia
Zobacz więcej zdjęć »
Schemat naszego dzisiejszego trybu życia jest nam bardzo dobrze znany. Samochód, biurko i odpoczynek przed telewizorem. Nasze życie bez wątpienia przebiega w sposób siedzący. Niezależnie od tego, co sprawia, że prowadzimy tak mało aktywny tryb życia, skutki są takie same - problemy ze zdrowiem.

Siedzący tryb życia prowadzi nie tylko do drobnych dolegliwości, ale jest także przyczyną groźnych schorzeń, ponieważ pozycja siedząca nie jest naturalna pozycją dla kręgosłupa.  Bóle pleców, kręgosłupa, rwa kulszowa, hemoroidy, żylaki, nadciśnienie i cukrzyca  typu 2 to tylko kilka przykładów chorób będących skutkiem „siedzenia”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom tych, którym dolegliwości dają się już we znaki, sieć Malinowych Hoteli Medical SPA wprowadza do oferty nowy, sześciodniowy pakiet rehabilitacyjno-terapeutyczny dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Program pod nazwą „Skazani na krzesło” koncentruje się na leczeniu i rehabilitacji wszystkich schorzeń oraz chorób związanych z siedzącym trybem życia. Skierowany jest zarówno do osób starszych mogących już odczuwać negatywne skutki siedzącego trybu pracy i życia, jak ludzi młodych spędzających wiele godzin przy biurku - prezesów, dyrektorów, całej kadry zarządzającej oraz  - wydawałoby się mobilnych, aczkolwiek statycznych przedstawicieli handlowych czy zawodowych kierowców podróżujących przez wiele godzin w niezmiennej pozycji siedzącej.

 

W ramach pakietu Malinowe Hotele oferują niemal trzydzieści zabiegów leczniczych oraz pielęgnacyjnych. Do dyspozycji są m.in.: kąpiele siarkowe w najsilniejszej wodzie siarczkowej na świecie, kąpiele borowinowe, kriosauna, kinezyterapia indywidualna wraz z poradami i zestawem ćwiczeń domowych, kinezyterapia fitness, gimnastyka, pilates, Nordic  Walking, gimnastyka grupowa, masaże podwodne, masaże automatyczne i masaże klasyczne, body detox oraz zabiegi kosmetyczne na bazie autorskiej linii Balneokosmetyków. Wszystkie zabiegi zostały opracowane przez doświadczonych specjalistów z dziedziny medycyny, rehabilitacji i wellness life.

 

Nasz pakiet kierujemy przede wszystkim do osób, które ze względu na wykonywaną pracę i obowiązki, nie mają możliwości właściwego zadbania o swoje zdrowie, a wręcz - narażają się na różnego rodzaju dolegliwości czy schorzenia. W trakcie pobytu w Malinowych Hotelach taka osoba nie tylko odzyskuje siły i witalność, ale przede wszystkim uczy się zdrowych nawyków, które będzie mogła sama zastosować także w przyszłości, po zakończeniu pobytu w hotelu. Każdy pakiet powstaje indywidualnie, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami gościa – mówi Robert Węglarz, Dyrektor Hotelu**** Medical Spa Malinowy Dwór.

 

Osobą, która jako jedna z pierwszych skorzystała z nowych pakietów  Malinowych Hoteli jest Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy i wyścigowy (otoMoto Team), najszybsza kobieta w Kia Picanto Cup i w 46. Rajdzie Barbórki.

 

Przyjeżdżam do „Malinowych” regularnie, doprowadzając tu do porządku mój zmęczony i obolały po startach kręgosłup. Gdyby nie te zabiegi nie mogłabym się realizować jako sportowiec, a ukończenie całego sezonu Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych byłoby wręcz niemożliwe … Jestem przekonana, że teraz, po wprowadzeniu pakietu Skazani na krzesło, będę jeszcze częściej gościć w Malinowych Hotelach  - mówi Klaudia Podkalicka

 

Dodatkowe informacje na temat pakietów są dostępne na stronie www.malinowehotele.pl

 

***

 

Informacje na temat Hotelu**** Medical Spa Malinowy Dwór

Hotel**** Medical Spa Malinowy Dwór zlokalizowany jest w Uzdrowisku Świeradów - Zdrój  w woj. dolnośląskim. Nowoczesny i profesjonalnie wyposażony obiekt kieruje swoje usługi przede wszystkim do gości indywidualnych. Hotel zdobył pierwsze miejsce w konkursie SPA Prestige Awards 2011 w kategorii Najlepszy Resort SPA w Polsce. Jako jedyny w regionie Dolnego Śląska oferuje zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła „Malina”, której działanie, potwierdzone badanami i atestem PZH, sprzyja leczeniu i rehabilitacji różnego rodzaju schorzeń. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.malinowydwor.pl

 

Informacje na temat Hotelu**** Medical Spa Malinowy Zdrój

Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój położony jest w południowo - wschodniej części województwa świętokrzyskiego, kilkanaście kilometrów od ujścia rzeki Nidy do Wisły. Największym i najważniejszym bogactwem naturalnym Solca Zdrój jest niezwykle cenna solanka siarczkowa - najsilniejsza woda lecznicza w Polsce i na świecie, stosowana przede wszystkim w schorzeniach narządów ruchu, reumatycznych oraz ortopedyczno - urazowych. Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój  jako pierwszy w Polsce hotel w Polsce otrzymał niemiecki certyfikat jakości Medical Wellness, potwierdzający europejski standard usług hotelowych, kosmetycznych i leczenia. Posiada również certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2008. Zajął 1. miejsce w kategorii Medyczne SPA&Wellness oraz Najlepszy Hotel SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.malinowyzdroj.pl

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Paulina Baran

Hotel**** Medical Spa Malinowy Dwór

e-mail: paulina.baran@malinowydwor.pl

tel. + 48 519 145 971

www.malinowydwor.pl

 

Katarzyna Przygoda.

Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój

e-mail: przygoda@malinowyzdroj.pl

tel. 41 3704005

www.malinowyzdroj.pl

 

Marta Kroplewska

Entertainment Group

e-mail: marta@entertainment.pl

tel. + 48 512 213 547

www.entertainment.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MKroplewska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »