Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Nie taki smartfon straszny jak go malują, czyli kilka słów o korzystaniu z nowoczesnych technologii

W dzisiejszych czasach korzystanie ze smartfonów stało się czymś naturalnym. Skoro na co dzień my- dorośli nie rozstajemy się z nimi, to nie można się dziwić, że dzieci również wykazują zainteresowanie sprzętem.

Czy jednak nowoczesna technologia rzeczywiście może być przydatna dla młodych użytkowników? O tym przeczytać można w poniższym artykule.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W podróży

„Nudzi mi się, ile jeszcze?”- który rodzic nie przerabiał tego pytania podczas podróży z maluchem? Prostym sposobem na zajęcie dziecka jest np. puszczenie audiobooka z jego ulubioną bajką, czy w przypadku starszych dzieci – najnowszych bestsellerów na listach literatury młodzieżowej. Rozśpiewanym rodzinom polecamy także odtwarzanie playlisty z piosenkami, które bez problemu można pośpiewać z najmłodszymi lub ścieżek dźwiękowych z filmów (np. z Króla Lwa). Aplikacje z muzyką są na tyle intuicyjne, że nawet dzieci nie będą miały problemu z ich obsługą.

Nauka poprzez granie

Rodzice z reguły sceptycznie reagują na samo słowo „gra”. Kojarzy im się to głównie z bezproduktywnym spędzeniem czasu na klikaniu. Istnieje jednak wiele gier na smartfona, które nie tylko nie zawierają negatywnych treści, a przyczyniają się jeszcze do rozwoju dzieci. Przykładem mogą być aplikacje, dzięki którym można uczyć się języków obcych, ciekawostek o świecie, czy po prostu rozwijać kreatywność i spostrzegawczość dziecka.

Czy to bezpieczne?

Warto wspomnieć jeszcze o jednej, być może najważniejszej kwestii, a mianowicie o bezpieczeństwie dzieci. Jeśli podarujesz maluchowi smartfona, to zawsze będziesz mógł wysłać do niego wiadomość lub zadzwonić, by sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje.  Wielu rodziców obawia się, że smartfon nieodpowiednim sprzętem dla dziecka. Boją się, że będzie je wykorzystywać do nieodpowiednich celów, albo - co gorsza uzależni się od korzystania z niego. Istnieją jednak specjalne oprogramowania na smartfony (np. G DATA INTERNET SECURITY for ANDROID), dzięki którym można:

- zablokować niektóre funkcje smartfona (np. aplikacje społecznościowe, gry);

- ustawić dni i godziny, w których dziecko miałoby dostęp do Internetu;

- zablokować połączenia przychodzące i wychodzące;

- ustalić lokalizację użytkownika za pomocą sygnału GPS;

- zabezpieczyć telefon przed próbami wyłudzania informacji.

Grunt to odpowiednie podejście rodzica i rozmowa z dzieckiem na temat tego, do czego i jak często może wykorzystywać smartfona. Nowe technologie otaczają nas z każdej strony, dlatego warto samemu wprowadzać malucha do tego świata.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FLGroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »