Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Nie tylko sanatorium, czyli rejsy dla seniorów

Nie tylko sanatorium, czyli rejsy dla seniorów
Zobacz więcej zdjęć »
Rejsy, choć nie da się ukryć, że zdobywają sobie w ostatnich latach coraz większą popularność, nadal mają opinię rozrywki nader ekskluzywnej. I nie chodzi tu koniecznie o zasobność portfela potencjalnego uczestnika, ale również o inne kwestie.
Wychodzi się bowiem z założenia, że wakacje pod żaglami dedykowane są przede wszystkim osobom młodym, bez zobowiązań, o ponadprzeciętnej sprawności fizycznej, ewentualnie parom. A seniorzy? Dla nich pozostaje co najwyżej wyjazd do sanatorium... Ale czy na pewno? Otóż nie, okazuje się bowiem, że rejsy są wprost wymarzoną formą wypoczynku dla osób starszych, co pokazuje dobitnie niniejszy tekst.

Rejsy – wypoczynek dla każdego

Na początku wypada zaznaczyć, że mamy kilka rodzajów wakacji pod żaglami, rejsy wypoczynkowe, rejsy rodzinne, rejsy szkoleniowe i rejsy intensywne.

Te pierwsze, jak sugeruje już sama nazwa, mają zagwarantować pasażerom najwyższej jakości relaks. Wygodne jachty, eleganckie kabiny i łazienki, przestronny pokład oraz życzliwa załoga, która zadba o komfort i dobrą zabawę to tylko niektóre wyróżniki tej kategorii.

Rejsy rodzinne dedykowane są rodzicom z dziećmi. Ich trasa jest pomyślana w taki sposób, aby duża liczba częstych postojów w ciekawych miejscach nie pozwoliła najmłodszym na zaznanie nawet chwili nudy. Dodatkowo doświadczona w pracy z maluchami załoga w naturalny, niewymuszony sposób wciągnie je w proste żeglarskie czynności zamieniając w ten sposób wakacje w prawdziwą, ale bezpieczną przygodę. No i oczywiście umożliwiając rodzicom zaznanie chwili wytchnienia.

Rejsy szkoleniowe to propozycja dla osób, które miały już jakąś styczność z żeglugą lub pragną się z nią zapoznać w czynny sposób. W trakcie takiego urlopu pasażerowie stają się pełnoprawnymi członkami załogi poznając tajniki morskiego rzemiosła począwszy od teorii, poprzez kwestie prawne, a na nawigacji i staniu za terami skończywszy.

Wreszcie, rejsy intensywne to oferta opracowana z myślą o osobach posiadających już pewne doświadczenie w żeglowaniu. Ich trasa przebiega zwykle po bardziej wymagających wodach, a od uczestników wymaga się czynnego i wprawnego angażowania się w codzienne życie na pokładzie.

Rejsy – co dla seniora?

Spośród tak bogatej oferty rynkowej bez większego trudu można wybrać propozycję atrakcyjną dla seniora. Najlepszą opcją, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z żeglugą, a takich jest najwięcej, wydają się tu być rejsy wypoczynkowe.

Cechuje je starannie opracowany, dostosowany do potrzeb „szczura lądowego” program. Trasa przebiega wzdłuż atrakcyjnych fragmentów wybrzeża pozwalając nieustannie cieszyć oko pięknem mijanych krajobrazów, bogactwem flory i fauny oraz architekturą portowych miasteczek.

Dodatkowym atutem są częste postoje odbywające się urokliwych nadmorskich wioseczkach. Spokojne wędrówki ich wąskimi uliczkami, zwiedzanie muzeów i różnorakich zabytków kultury oraz obserwacja lokalnego życia i zwyczajów bez wątpienia dostarczą niezapomnianych wrażeń. A po męczącym, pełnym atrakcji dniu pokusą nie do odparcia będą portowe knajpki i restauracje. Spędzane w nich wieczory będą obfitowały w nowe doznania smakowe oraz interesujące znajomości zawierane przy lampce miejscowego wina.

Rejsy dla seniora – Chorwacja

Rejsy organizowane są w wielu, skrajnie odmiennych miejscach, począwszy od Włoch, Hiszpanii i Chorwacji, poprzez Maroko i Grecję, aż do Karaibów i Martyniki. Wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji i oczekiwań. W przypadku seniorów, jak radzi konsultant serwisu Rejsomat.pl, najlepszą opcją będą rejsy po Chorwacji. Bliska odległość, stabilna, przyjazna pogoda oraz doskonale zorganizowana infrastruktura to wprost wymarzone miejsce na urlop pod żaglami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rejsomat.pl - wakacyjne rejsy jachtem
http://www.rejsomat.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Marcin Meller w Empik Echo Kielce, 25.06.19, g.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »