Dom » Nieruchomość

Nieruchomości - sprzedaż czy wynajem?

Nieruchomości - sprzedaż czy wynajem?
Zobacz więcej zdjęć »
Rynek nieruchomości w największych polskich miastach wygląda zadziwiająco. To z jednej strony wielkie pieniądze i doskonała inwestycja, z drugiej natomiast sposób na długotrwałe zamrożenie pieniędzy.

Czasy, gdy możliwe było inwestowanie w nieruchomości i lukratywne obracanie nimi minęły. Dziś mieszkania Kraków nie sprzedają się tak dobrze jak kilka, kilkanaście lat temu. Dziś sprzedanie  nowego mieszkania w Krakowie graniczy niemal z cudem - szczególnie jeśli ma dość duży metraż i znajduje się w dobrej lokalizacji. Im większa cena mieszkania, tym trudniej znaleźć na niego kupca. Nowe mieszkania kraków, które sprzedają deweloperzy są zazwyczaj małymi kawalerkami usytuowanymi na obrzeżach miast. Cena za metraż w takiej lokalizacji jest dużo mniejsza niż w okolicach centrum.

                Dlatego też wiele biur nieruchomości decyduje się na zmianę zakresu swoich usług. Nadal opłaca się prowadzić działalność taką jak wynajem biur kraków czy wynajem lokali użytkowych kraków. Duże miasta, będąc ośrodkami akademickimi, przemysłowymi i turystycznymi rozwijają się stale - co powoduje popyt na lokale użytkowe kraków. Ciągle powstające firmy poszukują odpowiednich pomieszczeń, w których można by zorganizować biuro. To świetny interes dla właścicieli tego typu nieruchomości. Nie muszą pozbywać się swojego dobytku jednocześnie zarabiając na wynajmie.

                Warto przerzucić się właśnie na wynajem mieszkań nieruchomości innego typu zamiast je sprzedawać. Być może kiedyś sytuacja na rynku odwróci się a my wtedy zyskamy na cierpliwości. Z miesiąca na miesiąc ceny mieszkań i lokali użytkowych rosną. Biorąc pod uwagę również to, że rozrastają się same miasta, nasza lokalizacja za kilka lat może okazać się cenniejsza niż obecnie. W miastach takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa ceny nieruchomości są niemal niebotyczne w porównaniu z innymi miastami w Polsce. Za taką samą cenę za jaką kupimy mieszkanie w dobrej lokalizacji w stolicy, możemy mieć dwa mieszkania w mniejszym mieście o dużo większym standardzie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2017-06-03 21:57:49

    Jeśli chodzi o biura, to zdecydowanie zamiast kupować lepiej znaleźć coś do wynajęcia. W Warszawie dobrze sprawdza się w tej kwestii http://gwiazda.info/, jeśli chodzi przede wszystkim o Śródmieście.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »