Dom » Nieruchomość

Nieruchomości w centrum Krakowa

Kraków – stolica południowej Polski i miasto przez wielu uwielbiane przez swój niesamowity klimat i atmosferę.

 I choć mieszkańcy przywykli już do jego wyjątkowości, turyści i wielbiciele tego miasta uważają go za stolicę artystów, która zawsze kojarzy się z tą atmosferą, którą zapisał Gałczyński w swojej „Zaczarowanej Dorożce”. Każda dzielnica i część miasta ma swój niepowtarzalny i odróżniający ją od innych dzielnic klimat. Największą popularnością cieszy się oczywiście stare miasto. Wielu osobom marzy się mieszkać w sercu tego miasta, i na co dzień otaczać się jego atmosferą. Jak się okazuje nie jest to aż tak niemożliwe, jakby mogło się wydawać.

I choć apartamenty nad Wisłą są najbardziej prestiżowymi, a co za tym idzie najdroższymi nieruchomościami, ich ceny porównywalne są z tymi, które obowiązują w Stolicy. Jednak mieszkania nad Wisłą mają jednak walory, które warte są tej ceny – to idealna lokalizacja, która jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim przepiękna. Kraków jest bardzo charakterystycznym rynkiem – szczególnie w centrum i jego okolicach, gdzie nieruchomości mają zawyżoną cenę ze względu właśnie na lokalizację. I tak na przykład  mieszkania Kazimierz są zazwyczaj starym budownictwem, co może sprawiać problemy przy przeprowadzaniu remontów. Każda zmiana musi zostać bowiem zaakceptowana – jeszcze przed wykonaniem przez konserwatora zabytków.

Lokalizacja mieszkania Kraków centrum jest bardzo prestiżowa – zazwyczaj zabiegają o nią osoby o wysokim statusie, które tym samym chcą go utrzymać lub podnieść. Pojawiają się jednak oferty sprzedaży nowych mieszkań w bliskości centrum jak na przykład mieszkania Grzegórzki czy mieszkania Kraków śródmieście. To zazwyczaj oferty wyjątkowe, które mogą okazać się jedynymi takimi propozycjami, gdyż rynek nieruchomości w Krakowie rozwija się, ale raczej w stronę przedmieścia. Jeśli szukamy więc oferty w centrum – warto sprawdzać każdą ofertę, bo może okazać się właśnie tą, na która czekamy!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »