Dom » Wnętrza

Niewielka łazienka – SANPLAST SA radzi jak ją urządzić

Niewielka łazienka – SANPLAST SA radzi jak ją urządzić
Zobacz więcej zdjęć »
Niewielka łazienka – SANPLAST SA radzi jak ją urządzić

Małe mieszkania, czy duże domy - w każdym z nich dość często spotykamy się z niewielką lub małą łazienką. Zagospodarowanie przestrzeni w łazienkach małych i bardzo małych to nie lada wyzwanie. Połączenie wszystkich niezbędnych elementów tego pomieszczenia, tak aby korzystanie z nich było przyjemne i komfortowe oraz aby łazienka wyglądała schludnie nie zawsze jest łatwe, aczkolwiek możliwe do zrealizowania. I tu z pomocą przychodzi SANPLAST SA.

Mała czy niewymiarowa łazienka może powodować wiele problemów z jej urządzeniem. Na szczęście na rynku istnieje wiele produktów i rozwiązań, które możemy zastosować w tak trudnych aranżacyjnie warunkach. SANPLAST SA posiada szeroką ofertę wymiarową wielu kształtów kabin, które sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach kąpielowych. Dodatkowo w wyjątkowo trudnych aranżacyjnie łazienkach istnieje możliwość wykonania produktu na indywidualne zamówienie w zakresie zmiany wysokości, szerokości jak i  wykonania wcięć lub zrobienia skosów. – podkreśla Roberta Rachowski – Product Manager SANPLAST SA.

W małych łazienkach należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach dotyczących kwestii użytkowych kabin.

„Ze względu na niewielką ilość miejsca polecamy modele z drzwiami rozsuwanymi, które nie zabierają cennego miejsca podczas wchodzenia i wychodzenia z nich. Konstrukcje z drzwiami rozsuwanymi to przede wszystkim kabiny półokrągłe, kwadratowe i prostokątne oraz drzwi wnękowe. W niewielkich łazienkach zastosować możemy również narożną kabinę pięciokątną. Mnogość rozwiązań pozwala na dostosowanie łazienki do indywidualnych preferencji użytkownika. Przy wyborze postawmy jednak na szyby transparentne w kabinach prysznicowych, dzięki czemu optycznie powiększymy wnętrze.”- doradza Robert Rachowski

A może Walk-in?

Kolejnym niebanalnym pomysłem na prysznic w małej łazience to kabina Walk-in posadowiona na niewielkim i płaskim brodziku kwadratowym lub prostokątnym. Takie rozwiązanie jest idealne także do niewielkich przestrzeni. Praktycznie bezprofilowa konstrukcja kabin Walk-in nie pomniejszy nam łazienki oraz nada jej subtelności. Warto również pamiętać o tym, iż montaż kabiny bezpośrednio na posadzce lub na brodziku w nią wpuszczonym zapewnia bezbarierowe poruszanie się, co jest szczególnie istotne, kiedy z prysznica korzystają osoby starsze lub z ograniczoną sprawnością ruchową.

Idealny do małych wnętrz jest styl minimalistyczny. Pomieszczenie powinno zostać utrzymane w jasnych kolorach. Ograniczyć powinniśmy także wszelkiego rodzaju dodatki, aby ich ilość  nie zaburzała harmonii w łazience. Kwestie wyboru wypełnień w kabinach paść powinny na szyby transparentne, które optycznie powiększą wnętrze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »