Dom » Ogrody

Niezbędnik ogrodniczki

Niezbędnik ogrodniczki
Zobacz więcej zdjęć »
Możliwość korzystania z własnych zbiorów owoców, warzyw czy ziół to prawdziwa radość dla każdego ogrodnika. Aby je sprawnie zebrać warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, które pomogą nam szybko i bez wysiłku

Kuchnia pełna ziół z własnego zielnika – przydadzą się uniwersalne nożyczki ogrodowe

Uprawa ziół nie wymaga zbyt wielkiego nakładu pracy i jest stosunkowo prosta. Osoby, które zakładają domowe zielniki wiedzą, że zioła z własnej uprawy smakują najlepiej. Najpopularniejsze to: tymianek, rozmaryn, melisa, mięta, bazylia czy oregano. Wybór jest znacznie większy, a ograniczony jest jedynie naszymi potrzebami i ilością miejsca. Niezależnie od tego czy prowadzimy zielnik w domu, na balkonie czy w ogródku to warto zaopatrzyć się w uniwersalne nożyczki ogrodowe, które pomogą nam w zbiorze ziół. Niekwestionowanym liderem jest w tym przypadku firma Fiskars, która ma w swojej ofercie wysokiej jakości uniwersalne nożyczki ogrodowe, wykonane ze stali nierdzewnej, co wpływa na ich trwałość. Dolne ostrze jest ząbkowane by zachować większą kontrolę cięcia. Nożyczki mają bardzo wygodne rączki, o odpowiednim kształcie ułatwiające naturalną pracę dłoni. Sprawdzą się również w przycinaniu kwiatów czy innych roślin w naszych ogrodach.

Czas na własne warzywa – użyj sekatora lub nożyczki ogrodowe

Zbieranie warzyw z krzaków, takich jak pomidory czy ogórki może być czasem kłopotliwe. Szczególnie ogórki potrafią rosnąć na dość grubych łodygach i być problematyczne oraz mało komfortowe w zbieraniu. Podobnie pomidory, jeśli chcemy zbierać jednocześnie całe kiście. W takiej sytuacji  z pomocą przychodzi mały, lekki sekator nożycowy np. model P44Fingerloop z charakterystycznym kształtem rączki chroniącej dłonie podczas pracy. Doskonale sprawdzą się również nożyczki SP13 SolidTM, wyposażone w precyzyjne ostrza idealne do pracy w trudno dostępnych miejscach. Kiedy sezon wegetacyjny zbliża się ku końcowi, można obciąć największe liście na krzakach. Wówczas pomidory będą miały więcej światła i szybciej dojrzeją.

Jeśli winobranie to tylko z sekatorem

Zrywanie kiści winogrona może być prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie duże, soczyste grona mają dość grube łodygi. Nie ma potrzeby siłować się z nimi – wystarczy zaopatrzyć się w mały, ostry sekator np. PX94 PowerGearTMX L z mechanizmem zwiększającym siłę cięcia oraz obrotową rączką, który z pewnością przyda się również do pielęgnacji całych krzewów winorośli, które trzeba regularnie przycinać.

Jabłka na wysokości – zbierak do owoców w akcji

Czasem przy zbiorze jabłek pojawia się problem, jak dostać się do soczystego owoca, który znajduje się na wysokiej gałęzi, poza naszym zasięgiem. Gdy skorzystanie z drabiny nie jest wystarczające wówczas z pomocą może przyjść zbierak do owoców Fiskars, złożony z bawełnianego, wytrzymałego woreczka zamocowanego na ramie. Taki zbierak może być używany z sekatorem uniwersalnym Żyrafa model długi UP84.

Stół przybrany ciętymi kwiatami – postaw na sekator do kwiatów

Przysłowiową wisienką na torcie podczas przygotowania posiłku w ogrodzie czy na tarasie będzie przystrojenie stołu bukietem ciętych kwiatów z ogrodu. Do takiej aranżacji doskonale pasują róże. Aby szybko stworzyć piękny bukiet z róż i się przy tym nie pokłóć kolcami warto zaopatrzyć się w nowy sekator do kwiatów SP14 SolidTM, który posiada specjalne otwory do czyszczenia łodygi z liści i kolców.
W przygotowaniu bukietów sprawdzą się również nożyczki do przycinania roślin i kwiatów, jak np. model SP15 SolidTM. Są wygodne w użyciu dzięki rączce pokrytej powłoką SoftgripTM.

Orientacyjna cena detaliczna:

- nożyczki ogrodowe uniwersalne – ok. 60 zł

- sekator nożycowy P44Fingerloop – ok. 75 zł

- sekator dźwigniowy, kowadełkowy L PowerGearTMX – ok. 280 zł

- sekator PX94 PowerGearTMX L – ok. 115 zł

- sekator do kwiatów SP14 SolidTM – ok. 35 zł

- nożyczki SP13 SolidTM – ok. 33 zł

- nożyczki SP15 SolidTM – ok. 33 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ewa.lukawska@targetpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »