Technologie » Komputery

Niezrównane możliwości reprodukcji barw – nagroda EDP 2009 dla Konica Minolta bizhub PRO C65hc

Niezrównane możliwości reprodukcji barw – nagroda EDP 2009 dla Konica Minolta bizhub PRO C65hc
Zobacz więcej zdjęć »
Prestiżowe stowarzyszenie EDP uznało urządzenie Konica Minolta bizhub PRO C65hc za najlepszą drukarkę kolorową do niskonakładowego druku produkcyjnego.

Urządzenie bizhub PRO C65hc firmy Konica Minolta zostało uznane przez prestiżowe stowarzyszenie European Digital Press Association (EDP) za najlepszą drukarkę kolorową do niskonakładowego druku produkcyjnego. Ekspercki panel jurorów EDP docenił niezrównane możliwości bizhub PRO C65hc w zakresie reprodukcji barw. Wydruki urządzenia cechuje niespotykana wcześniej liczba kolorów, wyjątkowa wyrazistość i nasycenie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego tonera High Chroma bizhub PRO C65hc zapewnia studiom graficznym, drukarniom, agencjom reklamowym, fotolabom, a także indywidualnym twórcom szeroki gamut barwny, zbliżony w swoim pokryciu do przestrzeni sRGB.

„Jesteśmy dumni z nagrody EDP 2009 dla naszego wyjątkowego urządzenia bizhub PRO C65hc” – przyznaje Mateusz Woźniak, Dyrektor Sprzedaży Systemów Produkcyjnych Konica Minolta Business Solutions Polska. – „Stowarzyszenie EDP wyróżnia wyłącznie innowacyjne produkty i rozwiązania, zatem nagroda ta potwierdza nasze zaangażowanie w opracowywanie nowych technologii, które stanowią dodatkową wartość dla naszych klientów. Właśnie dzięki temu Konica Minolta jest od lat głównym graczem na rynku druku produkcyjnego”.

Nagroda EDP 2009 stanowi kolejne potwierdzenie innowacyjności firmy Konica Minolta. Zastosowanie w urządzeniu bizhub PRO C65hc tonera High Chroma, opracowanego z wykorzystaniem technologii Konica Minolta Simitri HD, zapewnia jakość obrazu dotychczas nieznaną i nieosiągalną przez żaden inny system druku produkcyjnego. Reprodukowane kolory są bardzo zbliżone do przestrzeni barw sRGB, przy czym jest ich znacznie więcej, niż w przypadku jakiegokolwiek innego urządzenia dostępnego na rynku. Oznacza to, że użytkownicy mogą reprodukować prawie wszystkie kolory widziane na monitorze komputera. Zarządzanie barwą jest przy tym niezwykle proste. Toner High Chroma charakteryzuje hasło „Wydrukujesz to, co widzisz na ekranie”, dzięki czemu skomplikowane procesy konwersji ze standardu sRGB do CMYK zostają uproszczone. Właśnie te możliwości bizhub PRO C65hc zostały wyróżnione przez zespół jurorów EDP, składający się z ekspertów branżowych, w tym specjalistów technicznych, dziennikarzy i niezależnych konsultantów.

Niezwykłe możliwości bizhub PRO C65hc w zakresie reprodukcji barw doceniła również redakcja jednego z największych branżowych skandynawskich magazynów – „AGI” (Actual Graphical Information), która przetestowała urządzenie: „Zmierzyliśmy przestrzeń barwną profilu ICC stworzonego przez technika Konica Minolta. Uzyskaliśmy wynik stwierdzający, że przestrzeń ta odpowiada 174% przestrzeni ISO Coated. Naprawdę imponujące. Względem przestrzeni sRGB uzyskaliśmy rezultat 77% - mniej, ale mimo wszystko jest to bardzo dobra wartość, właściwie dużo lepsza niż w przypadku jakiejkolwiek innej laserowej drukarki spośród testowanych przez nas w ciągu ostatnich lat. Jaki to ma wpływ na jakość wydruków? Właściwie ogromny. Fotografie są wyjątkowo barwne i wyraźne.”

Bizhub PRO C65hc wyróżnia się spośród innych urządzeń w swojej klasie, nie tylko ze względu na niezrównaną jakość kolorów, ale również dzięki wyjątkowej elastyczności w zakresie doboru nośników i wielu opcjom wykańczania w trybie inline. System drukuje do 65 stron A4 w kolorze na minutę, korzystając z nośników o gramaturze sięgającej 300 g/m2. Urządzenie jest dostępne w różnych konfiguracjach, umożliwiających dostosowanie do indywidualnych wymagań klientów w zakresie wykańczania produkowanych materiałów. Ponadto toner High Chroma jest utrwalany w niższej temperaturze niż konwencjonalne tonery, co przyczynia się do obniżenia emisji dwutlenku węgla. 

„Jako pierwszy i jedyny dostawca tonera, który umożliwia reprodukcję kolorów z zakresu zbliżonego do przestrzeni barw sRGB, firma Konica Minolta oferuje rynkowi nową wartość” – dodaje Mateusz Woźniak. „Bizhub PRO C65hc to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcieliby wyróżniać się spośród konkurencji zastosowaniem wyjątkowo wiernych, przyciągających wzrok kolorów. Mam na myśli szczególnie agencje reklamowe, fotolaby oraz firmy świadczące profesjonalne usługi poligraficzne dla kreatywnych i wymagających odbiorców”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »