Rozrywka i wypoczynek » Sport

Nigdy nie jest za późno na jazdę konną

Nigdy nie jest za późno na jazdę konną
Zobacz więcej zdjęć »
Czy miałeś kiedyś marzenie pogalopować na koniu? Chciałeś nauczyć się jeździć, ale brakowało Ci odwagi lub nie było nadarzającej się do tego okazji? Zmień to!

Może akurat dzisiejszy dzień jest dobry na zmianę czegoś w swoim życiu? Zacznij spełniać marzenia, realizować cele i zaplanuj naukę jazdy konnej. Jest to dyscyplina rekreacyjno-sportowa, którą można rozpocząć w każdym wieku. Nie ma ograniczeń, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby jeździć mając kilka lub kilkadziesiąt lat. Niezależnie od kondycji fizycznej, poziomu wtajemniczenia, ani nawet od stroju jaki posiadasz możesz z powodzeniem wsiąść na siodło.


Jeździectwo funkcjonuje niejako sport elitarny stawiany w tej samej kategorii z golfem jednak niech to nie będzie złudne ponieważ naprawdę każdy może spróbować swoich sił. Warto pamiętać o jednym fascynującym fakcie. Jeździectwo to jedyna dyscyplina gdzie partnerem jest zwierzę. Wyniki sportowe czy nawet zwykła przejażdżka zależy w takiej samej mierze od osoby, która jedzie, jak i od konia. Nie bez powodu nazywa się takie połączenie parą. Jeździectwo opiera się na empatii i wzajemności.


Jazda konna staje się w Polsce coraz bardziej popularna i dostępna, a to przyczynia się do tego, że tak wiele osób decyduje się spełnić marzenia z dziecięcych lat chociaż w minimalnym stopniu. Najważniejszą rzeczą żeby zacząć są chęci. Poza tym wygodny strój z naciskiem na wygodne spodnie. Dodatkowo potrzebne będą płaskie buty raz kaska, który można wypożyczyć w każdej profesjonalnej szkole jeździeckiej.


Wiele zależy także od wyboru odpowiedniej tajni. Od tego nie tylko zależy nasze przygotowanie do jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Korzystajmy z profesjonalnych miejsc, odpowiednio przygotowanych i wyposażonych. Sprawdźmy czy instruktorzy pracujący w danym miejscu posiadają uprawienia do wykonywania zawodu wystawione przez Polski Związek Jeździecki.


To tak wiele i niewiele zarazem, aby rozpocząć wspaniałą przygodę w swoim życiu.


Sprawdź ofertę profesjonalnego Ośrodka Jeździeckiego QŃ tutajRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

arequipa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »