Firma » Tax

Niższe składki ZUS przez 3 lata dla nowych firm od 1 stycznia 2018 r.

Niższe składki ZUS przez 3 lata dla nowych firm od 1 stycznia 2018 r.
Zobacz więcej zdjęć »
Wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorcy którzy założyli swoją działalność gospodarczą w 2016r.., będą płaciły zmniejszonego stawki na ubezpieczenie społeczne do końca 2018 r. W najlepszym wypadku nawet do trzech lat od chwili zarejestrowania firmy.

Niższe składki ZUS przez 3 lata dla nowych firm od 1 stycznia 2018 r.


Wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorcy którzy założyli swojądziałalność gospodarczą w 2016r.., będą płaciły zmniejszonego stawki na ubezpieczenie społeczne do końca 2018 r. W najlepszym wypadku nawet do trzech lat od chwili zarejestrowania firmy.


Taką propozycję ZUS zawarł w opinii do projektu ustawy o tak zwanym małym ZUS, opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Zakład twierdzi że rewolucji nie bedą w stanie przeprowadzić z początkiem 2018 r., awięc potrzebne jest kompromisowe rozwiązanie ,,Zakłąd prponuje, aby terminem wejścia w życie ustawy był  1 stycznia 2019 r. Do tego czasu ubezpieczeni mogliby korzystać ze składek preferencyjnych określonych w art. 18a ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych” - przeczytać możemy w opinii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


– Przyjmujemy tę propozycję z zadowoleniem – usłyszeliśmy w Ministerstwie Rozwoju. Ale przed wejściem w życie musi ona jeszcze zyskać akceptację rządu. – Są różne pomysły. Nie chcę ich na razie komentować – ucina dyskusję na ten temat Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.


Pod napływem fal krytyki pomysłu małego ZUS resort rozwoju koryguje model oskładowania osób prowadzącyc działaność gospodarczą uzyskujących najmniejsze przychodzy.


Fakt przedłużenia o rok stosowania preferencyjnego ZUS może być szansą na wypracowanie kompromisu w sprawie małego ZUS. Resort od jakiegoś czasu naprawia luki i koryguje błedy w sprawie projektu ustawy i dopuszcza pewne ustępstwa w kilku punktach. Stara się również rozwiać obawy związkowców.


Zaskakującym punktem który budził największe zastrzeżenia, było niskie oskładkowanie przedsiębiorców którzy w ostatnim czasie odnotowywali niskie przychodzy. W pierwszym projekcie zakład przewidywał, że przychód byłby podzielony na przedziały co 200zł. Składka na ZUS rosłaby o 32 zł dla każdego przedsiębiorcy w przedziale, aby w ostatnim (4801-500 zł) sięnąć 800 zł.


O tym projekcie pozytywnie wypowiedział się między innymi Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. – Nie powinniśmy wprowadzać nadmiernego zróżnicowania w sytuacji przedsiębiorców. Jak ktoś nie jest w stanie zapłacić składki preferencyjnej, to trudno to nazwać działalnością gospodarczą – mówi.

link do artykułu: http://outsourcing-kip.pl/wiadomosci/184-nizsze-skladki-zus-przez-3-lata-dla-nowych-firm-od-1-stycznia-2018-rRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Outsourcing kadry i płace
http://outsourcing-kip.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »