Firma » Biznes

Nobel bezpieczeństwa dla Bonarki

Nobel bezpieczeństwa dla Bonarki
Zobacz więcej zdjęć »
Bonarka otrzymała jako pierwsza i jedyna galeria handlowa w Polsce Certyfikat Zgodności COVID-19 uzyskując bardzo wysokie noty. Szwedzka organizacja SAFE Shopping Centers uhonorowała centrum za przestrzeganie najwyższych światowych standardów bezpieczeństwa w czasie pandemii.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Bonarka już z początkiem marca podjęła kompleksowe działania zwiększające bezpieczeństwo na jej terenie. Wysiłek centrum spotkał się z uznaniem na arenie międzynarodowej. Bonarka jest pierwszym i do tej pory jedynym obiektem handlowym w Polsce wyróżnionym Certyfikatem Zgodności COVID-19 przyznawanym przez SAFE Shopping Centers.

SAFE Shopping Centers jest niezależną instytucją, która wspiera centra handlowe na całym świecie w zakresie bezpieczeństwa i doradztwa kryzysowego. Ściśle współpracuje m.in. z Nordycką Radą Centrów Handlowych (Nordic Council of Shopping Centers) i Polską Radą Centrów Handlowych. Wydawany przez nią Certyfikat Zgodności COVID-19 jest gwarancją przestrzegania przez galerię handlową najwyższych standardów bezpieczeństwa w czasie pandemii.

W czasie certyfikacji SAFE Shopping Centers środki bezpieczeństwa wdrożone w Bonarce były drobiazgowo analizowane przez grono międzynarodowych ekspertów. Zabezpieczenia w centrum otrzymały bardzo wysokie noty. SAFE Shopping Centers swoim autorytetem potwierdza, że Bonarka jest miejscem bezpiecznym, w którym Klienci mogą bez obaw robić zakupy. Żadna inna galeria w Krakowie nie daje podobnej gwarancji.

- Bezpieczeństwo Klientów i użytkowników centrum zawsze było naszym priorytetem - mówi Jakub Zdebelak Dyrektor Centrum Handlowego Bonarka - Po ogłoszeniu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce natychmiast wdrożyliśmy program przystosowujący obiekt do nowych wyzwań. Nasi Klienci bardzo doceniają nasze działania. Certyfikat Zgodności COVID-19 utwierdza nas tylko w przekonaniu, że nasi Klienci mogą robić u nas bezpiecznie zakupy.

Bonarka dba o bezpieczeństwo na dwóch płaszczyznach - sanitarno-higienicznej i informacyjnej. Na jej terenie regularnie przeprowadzane są dezynfekcja i wietrzenie powierzchni wspólnych oraz ozonowanie toalet. Każdego dnia przed otwarciem i po zamknięciu stosowana jest dezynfekcja z użyciem rozpylaczy elektrostatycznych, co znacznie zwiększa skuteczność tych zabiegów. W strefie foodcourt wprowadzono 2-metrowe odstępy między stolikami i dodatkową dezynfekcję stolików i tac restauracyjnych po zakończeniu wizyty każdego klienta z użyciem specjalistycznych środków.

Nowością w Bonarce są innowacyjne dozowniki do dezynfekowania rąk. Zastosowane w nich rozwiązania umożliwiają bezdotykowe pobieranie płynu, co dodatkowo znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Dozowniki znajdują się na pasażach i w strefie gastronomicznej.

Dopełnieniem procedur sanitarno-higienicznych jest kampania informacyjna #BezpieczeństwowCentrum. Jej cechą charakterystyczną są uśmiechnięte emotikony w maseczkach, które przypominają Klientom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa m.in. o zakrywaniu ust i nosa oraz zachowywaniu odległości co najmniej 2 m od drugiej osoby. Wesołe buźki życzą także smacznego na świeżo zdezynfekowanych stolikach.

Bonarka w czasie pandemii podejmuje wszelkie środki ostrożności, żeby zapewnić swoim klientom i pracownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przestrzega najlepszych międzynarodowych praktyk i standardów. Certyfikat Zgodności COVID-19 wydawany przez SAFE Shopping Centers potwierdza, że centrum jest wzorowo przygotowane do funkcjonowania w nowych warunkach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lyrmed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »