Gospodarka » Maszyny

Noctiluca uruchamia laboratorium w Korei

Noctiluca uruchamia laboratorium w Korei
Zobacz więcej zdjęć »
Noctiluca, spółka zajmująca się rozwojem i produkcją emiterów nowej generacji w branży OLED, rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Kyung Hee w Seulu. Najlepsi specjaliści w dziedzinie tworzenia urządzeń OLED będą prowadzić testy nad związkami chemicznymi stworzonymi przez polską firmę.

Polski zespół tworzy technologię emiterów OLED nowej generacji, czyli związków chemicznych w postaci „proszku”, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy (telewizorów, monitorów, smartfonów, urządzeń wearables czy urządzeń VR) oraz źródeł światła (oświetlenie). Obecnie dynamicznie ją rozwija na wielu polach eksploatacji. W ramach umowy z uniwersytetem Kyung Hee (KHU), Noctiluca stworzyła w Korei swój nowy dział B+R w oparciu o prof. Jang Hyuk Kwona, który przez wiele lat był zawodowo związany z Samsungiem, oraz o dr. inż. Raju Ramchandra Lampande, współpracującego przez wiele lat m.in. z LG.

- W branży OLED kluczem do sukcesu jest oferowanie odpowiadających wymaganiom przemysłu wysokiej jakości rozwiązań i zespół ekspertów dziedzinowych, który jest je w stanie dostarczyć w praktyce. Rozpoczęcie współpracy z cenionymi i doświadczonymi specjalistami z Korei potwierdza, że nasza technologia to już światowej klasy rozwiązanie, które potrafi przyciągać takie właśnie talenty. Liczymy, że rozbudowa naszego zespołu B+R przyśpieszy proces komercjalizacji emiterów i wzmocni rynkową pozycję naszej spółki – komentuje Mariusz Bosiak, CEO & CTO Noctiluca.

Rozszerzony zespół B+R zlokalizowany w Korei będzie wspierać polską spółkę technologiczną w tworzeniu testowych paneli OLED i badaniu ich właściwości pod kątem wdrożenia w przemyśle.

Kyung Hee Univeristy (KHU) to czołowy dla rozwoju technologii OLED uniwersytet w Korei, kuźnia kadr dla światowych gigantów z branży wyświetlaczy. Prof. Kwon, wiceprzewodniczący Koreańskiego Stowarzyszenia Optoelektroniki i lider opinii w zakresie wyświetlaczy i materiałów OLED w Korei (autor ponad 100 publikacji naukowych i 50 patentów), prowadzi badania na Wydziale Wyświetlaczy KHU. Wcześniej pełnił m.in. funkcję Chief Researcher Samsung SDI. Dr inż. Raju Ramchandra Lampande, Research Associate na uniwersytecie Kyung Hee, to ekspert w pracy z organicznymi i nieorganicznymi materiałami poddawanymi napylaniu próżniowemu (PVD), doświadczony w tworzeniu elastycznych wielowarstwowych elektrod do giętkich wyświetlaczy OLED. Wcześniej pracował m.in. jako Senior Research Engineer w Material Science Co., firmie pracującej dla LG.

- Noctiluca weszła już na radar największych światowych graczy. Dzięki współpracy z koreańskim uniwersytetem Kyung Hee wyniki testów naszych rozwiązań będą mogły bardzo szybko dotrzeć do zarządów największych koncernów branżowych, zarówno w Korei, Japonii i na Tajwanie, jak i w USA  – komentuje Mateusz Nowak, Dyrektor Rozwoju Biznesu Noctiluca.

Według szacunków Display Supply Chain Consultants (DSCC) rynek OLED jest wart obecnie ponad 34 miliardy dolarów i rośnie w tempie 26% rocznie. Noctiluca wymieniana jest jako jeden z  liderów branży wraz z globalnymi graczami takimi jak: Idemitsu (kapitalizacja ponad 630 mln USD), CYNORA (wycena ponad 200 m USD), Kyulux (wycena ponad 200 m USD) i Universal Display Corporation (kapitalizacja ponad 11.2 miliardów USD na Nasdaq).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »