Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Norlandia buduje w Polsce sieć przedszkoli niepublicznych

Norlandia, norweska sieć niepublicznych przedszkoli, rozwija swoją działalność na rynku polskim. Obecnie w ramach Grupy Norlandia działa już 7 placówek, a kolejnych 6 wystartuje jesienią br. Aktualnie wszystkie przedszkola w sieci prowadzą otwartą rekrutację podopiecznych oraz pracowników.

Norlandia działa w oparciu o najlepsze wzorce skandynawskiego systemu edukacji, powszechnie uważanego za jeden z najlepszych na świecie. Ponad 20-letnie doświadczenie Grupy i sprawdzone metody wychowawcze są z powodzeniem wdrażane w polskich przedszkolach działających w Grupie Norlandia.

„Dzięki wykwalifikowanej kadrze opiekunów jesteśmy w stanie tworzyć placówki, które nie tylko oferują edukację i wychowanie na najwyższym poziomie, ale także bezpieczną i radosną atmosferę. Gwarancja prawidłowego rozwoju zapewniającego dużą swobodę osobistą, koncentrację na kompetencjach, ambicji, wzajemnym szacunku i pozytywnej energii są dla nas priorytetem.” – powiedziała Dorota Heith, Wiceprezes Zarządu Norlandia Polska. „Chcąc sprostać oczekiwaniom Rodziców planujemy dalszy rozwój organizacji i uruchomienie kolejnych niepublicznych przedszkoli. Naszą misją jest wysokie zaangażowanie oraz współpraca z najlepszymi specjalistami, postępującymi zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi i zawodowymi” - dodaje.”

 

Sieć przedszkoli Norlandia w ramach programu edukacyjnego aktywnie korzysta ze wzorców skandynawskiego systemu nauczania. W przedszkolach propagowana jest duża swoboda działania, dbanie o ekologię oraz kontakt z naturą i częste przebywanie na świeżym powietrzu.

Norlandia łączy najlepsze praktyki powszechnie stosowane w polskich przedszkolach, uzupełniając je o sprawdzone metody popularne w Skandynawii. Są to np. nacisk na współdziałanie i relacje społeczne, ekologia i zabawa na świeżym powietrzu oraz wychowanie fizyczne, a także brak porównań między dziećmi oraz budowa poczucia własnej wartości każdego z nich. Norlandia zapewnia podopiecznym także udział w kreatywnych, różnorodnych zajęciach. Należą do nich: lekcje logorytmiki, która stanowi połączenie rytmiki oraz terapii logopedycznej, zajęcia kulinarne, przyrodnicze, taneczne, a także z zakresu treningu umiejętności społecznych. Podczas lekcji arteterapii dzieci będą miały okazję wyrazić swoje emocje tworząc własne dzieła sztuki, a zajęcia z udziałem wykwalifikowanego dogoterapeuty i jego psa pozytywnie wpłyną na budowanie pewności siebie przedszkolaków oraz rozwój ich zdolności motorycznych. Sieć oferuje także podopiecznym efektywną naukę języka angielskiego.

 

Grupa Norlandia nie tylko koncentruje się na dostarczaniu najlepszej na rynku oferty edukacji wczesnej i przedszkolnej. Sieć ceni także współpracę z najlepszymi pracownikami, zarówno wykwalifikowanymi nauczycielami, jak i pracownikami niepedagogicznymi. W ramach współpracy Norlandia oferuje stabilne warunki zatrudnienia i unikalną na tym rynku ścieżkę rozwoju umożliwiającą awans nauczycielom oraz pracownikom przedszkoli w ramach sieci. Aktualnie nabór prowadzą przedszkola w Nieporęcie, Łodzi, Starachowicach oraz dwie placówki w Olsztynie.

Sieć charakteryzuje się wysokim potencjałem, jesienią edukację przedszkolną w placówkach pod szyldem Norlandia będzie mogło rozpocząć ponad 700 dzieci. W ramach już istniejących oraz planowanych przedszkoli prowadzone są także grupy żłobkowe sprawujące opiekę nad młodszymi dziećmi. Wybrane placówki sprawują także opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi. Poza otwartymi zapisami dla dzieci, sieć prowadzi także nabór wykwalifikowanej kadry nauczycieli przedszkolnych oraz pracowników niepedagogicznych i biurowych.

***

Informacje o firmie:

Przedszkola Norlandia są częścią Grupy NHC (Norlandia Health & Care Group). Firma weszła na polski rynek w czerwcu 2017 roku. NHC Group jest międzynarodową, prywatną firmą z siedzibą w Oslo w Norwegii. Jej początki sięgają 1990 roku, kiedy to została założona przez braci Kristiana i Rogera Adolfsenów, którzy do dziś są właścicielami 100% udziałów w firmie. W skład Grupy wchodzą przedszkola Norlandia, instytucje Norlandia Care (domy opieki, hotele dla pacjentów, kliniki medyczne i usługi opieki domowej) oraz firmy Hero (oferująca usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i integracyjnych oraz prowadząca ośrodki przyjmowania uchodźców) i Aberia (świadcząca usługi w zakresie ochrony dzieci i opieki zastępczej dla osób niepełnosprawnych). Roczny obrót Grupy w 2017 roku wynosił 550 milionów euro. Grupa NHC ma ponad 400 jednostek operacyjnych i zatrudnia 8000 pracowników w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Niemczech i Polsce. „Bycie innowatorem dobrobytu jakości życia” jest naszą strategiczną dewizą działalności NHC Group.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Norlandia
http://norlandiaprzedszkola.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »