Dom » Budownictwo

NovaMix Compact: podumywalkowe termostatyczne zawory mieszające

NovaMix Compact: podumywalkowe termostatyczne zawory mieszające
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Taconova to jeden z wiodących dostawców zaawansowanych rozwiązań w obszarze armatury. Termostatyczne zawory mieszające NovaMix Compact pracują niezależnie, bez dodatkowego zasilania. Gwarantują bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz estetyczny wygląd instalacji.

Samoczynne, podumywalkowe termostatyczne zawory mieszające z serii NovaMix Compact skutecznie pilnują stałej temperatury wody zmieszanej w punkcie poboru. W ten sposób gwarantowana jest ciągła ochrona przed oparzeniem, nawet przy wysokich temperaturach wody w zasobniku. Produkty te przeznaczone są do stosowania w instalacjach sanitarnych, zarówno w budynkach prywatnych, jak i publicznych. Ze względu na estetyczny wygląd doskonale nadają się do montażu bezpośrednio pod umywalką, gdzie nie rzucają się w oczy. Zakres regulacji wynosi do 70 °C w przypadku modelu NovaMix Compact 70 oraz 50 °C w modelu NovaMix Compact 50 TMV2.  Dla hydraulicznego bezpieczeństwa wbudowano zawory zwrotne na dopływie ciepłej i zimnej wody. Produkt jest dopuszczony do montażu w dowolnej pozycji.

Konstrukcja i sposób działania

Niklowany korpus wykonany jest z mosiądzu odpornego na odcynkowania, a części wewnętrzne ze stali nierdzewnej i wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Element termostatyczny i sprężyna powrotna dbają o utrzymanie stałej temperatury wody zmieszanej w punkcie poboru. Zawory NovaMix Compact pozwalają na płynną regulację temperatury odpowiednio w zakresach 30-70 °C i 30-50 °C w zależności od modelu. Konstrukcja mieszacza umożliwia wymianę elementu termostatycznego w sytuacji zmniejszenia jego wydajności, które powstaje poprzez naturalne zjawisko zużycia. W przypadku awarii zimnej wody, dopływ ciepłej wody jest samoczynnie odcinany. Gwarantuje to skuteczną ochronę przed oparzeniem.

Główne zalety produktu

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w zaworach NovaMix Compact zapewniają szereg korzyści istotnych zarówno z punktu widzenia instalatora, jak i użytkowników instalacji sanitarnej, czy administratorów budynków. Najważniejsze z nich to:

■ stała temperatura wody użytkowej w punkcie poboru (montaż pod umywalką)

■ samoczynna funkcja mieszania, bez konieczności stosowania energii zewnętrznej

■ skuteczne zabezpieczenie przed oparzeniem

■ korpus zaworu zabezpieczony przed osadzaniem się kamienia

■ wbudowane zawory zwrotne na dopływie ciepłej i zimnej wody

■ atest PZH

■ podłączenie pod istniejący zawór kątowy

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »