Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Novoxidyl® – przygotuj włosy na zimę

Novoxidyl® – przygotuj włosy na zimę
Zobacz więcej zdjęć »
Gwałtowne zmiany temperatury, zła dieta, niska wilgotność powietrza w pomieszczeniach, ucisk wywołany przez czapkę – to wszystko może spowodować różnego rodzaju problemy z włosami – od zwiększonej łamliwości, poprzez łojotok i łupież, aż po intensywniejsze wypadanie.

Dlatego warto w tym okresie używać wzmacniających kosmetyków do włosów typu Novoxidyl. 

Gdy tylko na zewnątrz zaczyna się robić zimno, w mieszkaniach włączają się kaloryfery, a my z szuflad i pawlaczy wyciągamy czapki, nasze włosy wyraźnie dają nam znać, że nie lubią tej pory roku. Zaczynają się bardziej przetłuszczać, pojawia się łupież, a do tego często włosy wypadają w większych ilościach niż latem.

Dlaczego tak się dzieje? Powody są różne – suche powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy, gorsza dieta, gwałtowne zmiany temperatury oraz – najczęściej towarzyszący nam przez cały rok – nadmierny stres i przemęczenie. Z jednej strony, gdy rezygnujemy z noszenia czapki, zimne powietrze powoduje zwężenie naczyń krwionośnych doprowadzających składniki odżywcze do meszków włosowych, przez co włosy stają się słabsze, z drugiej strony – pod czapką pojawia się idealne środowisko do namnażania się grzyba Pityrosporum ovale, co w efekcie może doprowadzić do pojawienia się łupieżu i łojotoku. Mimo to nie warto zimą rezygnować z noszenia czapki, ponieważ chodzenie z gołą głową może spowodować o wiele poważniejsze konsekwencje zdrowotne, takie jak zapalnie uszu czy zatok. 

Jak właściwie zatroszczyć się o włosy w czasie zimy? Na pewno warto zadbać o odpowiednie nawilżenie pomieszczeń, nie rezygnować z owoców i warzyw w diecie, nosić nakrycia głowy z naturalnych materiałów, które pozwolą skórze głowy „oddychać”, a w dodatku częściowo zapobiegną elektryzowaniu się włosów. Przede wszystkim warto jednak w tym okresie używać odpowiednich szamponów i innych kosmetyków, które wzmocnią włosy i zapobiegną ich wypadaniu, jak na przykład  Novoxidyl.Szampon i tonik Novoxidyl® – ograniczają wypadanie, wspomagają wzrost włosów

Tonik i Szampon Novoxidyl® zawierają:
Triaminodil®, który ogranicza nadmierne wypadanie spowodowane różnymi przyczynami, przedłużając cykl życia włosów i wspomaga ich wzrost1,2.
Aminodermin TM CLR – kompleks bogatych w siarkę aminokwasów, niezbędnych do prawidłowej budowy i wzrostu włosa.
Eskulinę, która  poprawia krążenie skóry głowy, wspomagając prawidłowe odżywienie cebulek włosowych. 
Kwas laurynowy, który hamuje przekształcanie testosteronu w jego aktywną formę, co w konsekwencji zmniejsza wypadania włosów.
Dodatkowo szampon Novoxidyl® zawiera  także pirytionian cynku, który nie tylko pomaga walczyć z łupieżem, ale także jest jednym z najważniejszych pierwiastków wspomagających porost i strukturę włosa.
Tonik Novoxidyl® jest dostępny w aptekach, w cenie około 34 złote za opakowanie 75 ml.

Szampon Novoxidyl® ma wyjątkowo kremową konsystencję, łączy w sobie doskonałe właściwości myjące i pielęgnacyjne. Szampon Novoxidyl® jest dostępny w aptekach, w cenie około 28,40 złotych za opakowanie 200 ml. 
______________
1 Rampini E., Occella C., Bleidl D; Evaluation of the efficacy of a New topical products for the treatment of hair loss.
2 Capizzi R., Guerriero G., Landi F.L.; Study on the clinical efficacy of a new topical preparation for the treatment of the adrogenetic defluvium and seborroic dermatitis.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »