Dom » Nieruchomość

Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej

Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej
Zobacz więcej zdjęć »
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, realizuje ostatni etap zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim, na terenie kampusu firmy we współpracy z generalnym wykonawcą, firmą Dekpol.


Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, realizuje ostatni etap zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim, na terenie kampusu firmy we współpracy z generalnym wykonawcą, firmą Dekpol. Deweloper dostarczył już 12 000 m kw., a w budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy oraz 1000 m kw. części produkcyjnej. Sprawna realizacja pozwala na efektywną relokację linii produkcyjnych i środków firmy Danfoss z Danii oraz utrzymanie ciągłości produkcji. Inwestycja została wyposażona w szereg zrównoważonych rozwiązań oraz system zarządzania budynkiem BMS, a jej ukończenie przewidziane jest na koniec listopada 2021.

W Grodzisku praca wre. Panattoni realizuje ostatni etap budowy zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland – oddziału duńskiego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych m.in. dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, branży napędowej czy maszyn mobilnych. Inwestycja powstaje w Grodzisku Mazowieckim na terenie kampusu firmy Danfoss, a sprawna realizacja pozwala na regularną relokację sprzętu z fabryki przedsiębiorstwa w Danii. W budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy i 1000 m kw. powierzchni produkcyjnej, a całość zostanie ukończona w listopadzie br. Dotychczas deweloper dostarczył 12 000 m kw. Na 9000 m kw. części produkcyjnej powstanie aż 45 linii, na których Danfoss Poland będzie wytwarzać m.in. energooszczędne przemysłowe i chłodnicze zawory elektromagnetyczne. Rozwiązania te rewolucjonizują branżę i pozwalają użytkownikom na realizowanie zrównoważonych celów, wpływając na oszczędność zasobów, wody i energii oraz ograniczenia strat żywności. Powierzchnia biurowo-socjalna zajęła 2300 m kw., zaś 1300 m kw. – budynek techniczny.

Realizacja nowego obiektu przebiega sprawnie mimo pandemii. – Niemal cały proces dotychczasowej budowy odbywał się podczas kolejnych fal pandemii, co utrudniało koordynację projektu i wymagało dostosowania się do zaostrzonych przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Mimo niedogodności udaje się nam sprawnie realizować nowy zakład, co pozwala również na skuteczną relokację poszczególnych linii produkcyjnych z Danii do Polski przez firmę Danfoss. Tym samym firma zachowuje ciągłość produkcji. Kolejny raz Panattoni staje się gwarancją stabilności, w niepewnych czasach – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.

Obiekt w służbie ambitnych ekologicznych celów. Grupa Danfoss, podobnie jak Panattoni, stawia sobie ambitne cele klimatyczne. Planuje osiągnięcie neutralności emisyjnej CO2 wszystkich działań biznesowych już w 2030 r. Dlatego deweloper przygotowuje obiekt w Grodzisku Mazowieckim zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju, wyposażając go w liczne ekologiczne rozwiązania. Sama inwestycja znacznie przewyższa wymagane parametry WT2021, dotyczące energooszczędności budynku. W jej eksploatacji zastosowany zostanie system odzysku ciepła z agregatów wody lodowej oraz ze sprężarek powietrza, co pozwoli w efektywny sposób zarówno przygotować ciepłą wodę użytkową, jak i ogrzać hale i biura. Ponadto deweloper zainstalował pompy ciepła oraz elektryczne kotły, które pozwolą pokryć zapotrzebowanie w szczytowych okresach. Danfoss skorzysta również z wentylacji z rekuperacją. Panattoni przygotowało także konstrukcję dachu pod instalację fotowoltaiczną. Całość będzie kontrolowana przez zaawansowany system zarządzania budynkiem BMS. Obiekt napędzi energia z odnawialnych źródeł, co jest naturalnym następstwem strategii Danfoss Poland. Firma od 2019 współpracuje z dostawcą, którego miks składa się w 98 proc. z OZE.

Przyszłość jest dziś. W celu przygotowania pracowników w Polsce do pracy w realizowanym zakładzie, firma Danfoss wykorzystała nowoczesne narzędzia, które m.in. umożliwiły stworzenie modelu całej hali oraz wirtualne spacery po fabryce. Ponadto okulary HoleLens2 – do rzeczywistości mieszanej – pozwoliły pracownikom w Polsce na dokładne zapoznanie się z maszynami znajdującymi się jeszcze w Danii.

W nowej grodziskiej fabryce pracuje już 20 linii, na których produkowane są rozwiązania zwiększające efektywność oraz energooszczędność różnych systemów przemysłowych, np. chłodniczych w przemyśle spożywczym. Do końca roku uruchomione zostaną również produkcje komponentów wspomagających ograniczenie zużycia wody. Dzięki oddaniu nowej hali zatrudnienie znalazło już ponad 200 osób, a pozostałe rekrutacje będą finalizowane do końca tego roku. W sumie w nowej hali produkcyjnej Danfoss Poland zatrudnienie znajdzie ok. 400 osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (1)

  • avatar
    ~ralcotechnic.com 2021-10-20 10:05:10

    Chętnie wykorzystujemy produkty Danfossa w swojej prace. Chłodnictwo - Ralco Tehcnic
    ralcotechnic.com


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »