Technologie » Komputery

Nowa generacja monitorów e-Sportowych BenQ ZOWIE XL-K

Nowa generacja monitorów e-Sportowych BenQ ZOWIE XL-K
Zobacz więcej zdjęć »
240Hz ZOWIE XL2546K i 144Hz XL2411K to dwa modele z nowej generacji e-Sportowych monitorów z nowymi, szybkimi matrycami Full HD, funkcją XL Setting to Share, umożliwiającą wymianę ustawień parametrów monitora pomiędzy graczami i złączami HDMI 2.0 i DP 1.2.

Nowa linia wzornicza z kompaktową, regulowaną podstawą i kapturem (osłoną ekranu) w połączeniu z funkcjami ochrony wzroku zapewniają komfort gry. Skuteczność w grze zwiększają funkcje wspomagania widoczności pola walki: Low Blue Light, Color Vibrance, Black eQualizer
i wyostrzania obrazu Dynamic Accuracy oraz przełącznik S-Switch do błyskawicznej zmiany trybów pracy monitora.
W Polsce nowe monitory spodziewane są: ZOWIE XL2546K w październiku br. w sugerowanej cenie detalicznej 2399 zł, a XL2411K w listopadzie w cenie 1099 zł.
Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Info na stronie BenQ.pl: https://zowie.benq.eu/pl-pl/xl-k-series.html
Parametry i zdjęcia:
https://zowie.benq.eu/pl-pl/product/monitor/xl-k/xl2546k.html
https://zowie.benq.eu/pl-pl/product/monitor/xl-k/xl2411k.html
Zdjęcia HiRes: https://1drv.ms/u/s!AhsKpx_RFI1KnhcpeXeIc9wbgX1E?e=8997FT

 Pierwszy monitor z rodziny XL, zaprojektowanej wspólnie przez inżynierów BenQ i zespół doświadczonych graczy i entuzjastów Counter-Strike’a, trafił na światowe rynki w 2010 roku. Monitory serii XL szybko zdobyły serca i uznanie graczy, a model XL2546 stał się bardzo często wybieranym monitorem do tworzenia platformy zmagań na profesjonalnych turniejach e-sportowych FPS (First-Person-Shooting).

Prezentowane w dziesiątą rocznicę debiutu serii XL, dwa monitory najnowszej generacji ZOWIE XL-K to przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy e-Sportowych i najlepiej wyposażony model 240Hz ZOWIE XL2546K i popularny 144Hz ZOWIE XL2411K.
Obydwa modele mają nowej generacji, szybsze matowe matryce TN Full HD (1920x1080) o jasności 320 nitów
i kontraście 1000:1. XL2546K ma matrycę o przekątnej 24,5” (pixel 0,283mm), a XL2411K – 24” (0,276mm).

XLSetting To Share to nowa funkcja umożliwiająca szybkie zapisywanie profilu własnych ustawień monitora
i udostępnianie go członkom zespołu, znajomym czy fanom. Obsługę funkcji wspomaga bardzo prosty interfejs. Wymiana profili ustawień dostępna jest tylko w monitorach XL-K.
Zobacz jak to działa: https://zowie.benq.eu/content/dam/game/en/product/monitor/XL-K_Setting_To_Share/XLSettingto%20Share_Short.mp4

DyAc Dynamic Accuracy i DyAc+ Dynamic Accuracy Plus to funkcje eliminujące rozmycia obrazu w dynamicznych akcjach. Pozwala to graczom precyzyjnie widzieć pozycję celownika i punkty uderzenia, co pomaga w kontroli odrzutu oraz zapewnia niezwykłą przejrzystość i większą płynność ruchu w trakcie gry. DyAc dostępna jest w XL2411K, a ulepszona jeszcze funkcja DyAc+ - w modelu XL2546K.  
Zobacz jak to działa: https://zowie.benq.eu/content/dam/game/en/product/monitor/monitor-series/video/what-is-dyac-feature-comp02.mp4

Nowe wzornictwo - większy komfort i bezpieczeństwo – zmniejszona podstawa umożliwia większą elastyczność w dostosowywaniu rozmieszczenia na stole: monitora, klawiatury i podkładki pod mysz, tak by zapewnić jak największą wygodę i swobodę ruchów w trakcie gry. Nowa podstawa i kolumna zapewniają również precyzyjną i płynną regulację pochylenia i wysokości ekranu z „pamięcią” 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem, co zapewnia powtarzalność ustawień. Duży zakres regulacji pochylenia matrycy do przodu i do tyłu (-5°+23°) oraz o 45° w prawo i w lewo, a także obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszego dla gracza położenia ekranu. Wygodny uchwyt do przenoszenia monitora i sztywna rama lepiej chroni boki ekranu, co jest bardzo przydatne podczas transportu monitora w trakcie turniejów czy wydarzeń LAN party czy BYOC.  

Regulowana osłona ekranu – ułatwia skoncentrowanie się na grze i dodatkowo eliminuje wpływ oświetlenia zewnętrznego na jakość obrazu. Jest ona standardowym wyposażeniem monitora XL 2546K, a można ją dokupić do XL2411K.

Szybki przełącznik trybów pracy z wbudowaną pamięcią (S-Switch) – nowy przełącznik jest wyposażony
w pięć przycisków, co umożliwia dostosowanie i zapis – w jego pamięci – ustawień konfiguracyjnych monitora dedykowanych różnym grom czy pracy. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces konfiguracji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy zapamiętanymi ustawieniami monitora - w trakcie gry - jest szybkie i proste. Zapisane w pamięci ustawienia można łatwo przenieść i wykorzystać na innym monitorze np. na treningu czy turnieju. S-Switch jest standardowym wyposażeniem modelu XL2546K, a można go dokupić do XL2411K.
Zobacz jak to działa: https://zowie.benq.eu/content/dam/game/en/product/monitor/XL-K_Setting_To_Share/UI_QuickAccessSettings.mp4

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanej do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza oraz konkretnej gry.

Dystrybutorami monitorów ZOWIE w Polsce są firmy:
AB S.A., Action S.A., ALSO Polska, ED System Polska Sp. z o.o.

 

n  ZOWIE a brand by BenQ dla e-Sportu

Istniejąca od 2008 roku firma ZOWIE skupiona jest na projektowaniu i produkcji akcesoriów zwiększających skuteczność zawodników e-Sportowych. Jesienią 2015 roku ZOWIE przejęta została przez BenQ. Wszystkie nowe rozwiązania dla graczy łączyć będą dotychczasowe doświadczenie e-Sportowe firm BenQ i ZOWIE. Na rynek trafią one pod jednolitą marką ZOWIE, gwarantującą użytkownikom innowacyjność, ergonomię, jakość i najlepsze parametry podnoszące skuteczność i przyjemność używających je graczy. Wszystkie produkty – monitory, klawiatury, myszy i inne akcesoria przeznaczone dla e-Sportu sprzedawane będą pod jednolitą marką ZOWIE a brand by BenQ.

n  BenQ Corporation i Grupa BenQ

Działalność BenQ Corporation opiera się na filozofii „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma jest światowym liderem wśród dostawców technologii i rozwiązań, a jej celem jest wzbogacanie i urozmaicanie wszystkich aspektów życia swoich klientów. Aby wprowadzić tę filozofię w życie, firma skupia się na tych aspektach, które w dzisiejszym świecie są dla ludzi najważniejsze, tj. styl życia, biznes, opieka zdrowotna i edukacja. BenQ dąży do zapewnienia ludziom możliwości lepszego i zdrowszego życia, zwiększenia wydajności oraz innowacyjnych metod kształcenia. Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory cyfrowe, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne i rozwiązania oświetleniowe. Bo ma to dla nas znaczenie.   

Do Grupy BenQ należy niemal 20 niezależnych spółek o łącznej wartości ponad 20 mld USD, działających w ponad 30 krajach i obsługujących wiele różnych branż. Spółki te zatrudniają łącznie ponad 100 tys. pracowników. Każda spółka w Grupie to uznany lider w swojej dziedzinie, który zwiększa zasoby Grupy, jej potencjał badawczo-rozwojowy oraz strategiczne atuty. Grupa wykorzystuje ugruntowaną pozycję swoich spółek w poszczególnych branżach do rozszerzania działalności na nowe rynki. Ponadto Grupa dysponuje wysoce wydajnym łańcuchem wartości oraz niezrównanym potencjałem, który umożliwia jej dostarczanie kluczowych komponentów oraz światowej klasy rozwiązań dla branż, takich jak: TFT-LCD, energia odnawialna, technologia organiczna i materiały zaawansowane, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, branding, usługi. Grupa prowadzi rentowną i zrównoważoną działalność oraz wspiera spółki, które wyznają jej filozofię, czyli „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia).

Do Grupy BenQ należą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy na świecie producent wielkoformatowych ekranów TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BenQ AB DentCare Corp., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Darwin Precisions Corp., Lextar Electronics Corp., LILY Medical Corp. and Raydium Semiconductor Corp.. 

n  BenQ w Europie i w Polsce

BenQ Europe to regionalny oddział BenQ Corporation z siedzibą w Holandii. Firma jest obecna na największych europejskich rynkach, takich jak Austria, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia, Francja, Niemcy, Włochy, Skandynawia, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria i Wielka Brytania. Szeroką oferta produktów bazuje na zintegrowanych technologiach, obejmuje projektory, monitory LED, ekrany informacyjno-reklamowe, interaktywne ekrany dotykowe. BenQ jest najchętniej wybieraną marką projektorów DLP® na świecie oraz jest w pierwszej trójce największych dostawców projektorów w ponad 20 krajach w Europie. Ponadto BenQ Europe jest ekspertem w dziedzinie monitorów VA LED i plasuje się w pierwszej piątce dostawców tych urządzeń w różnych krajach. www.BenQ.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »