Dom » Wnętrza

Nowa interpretacja tradycji

Nowa interpretacja tradycji
Zobacz więcej zdjęć »
Wydawałoby się, że we współczesnych wnętrzach niełatwo znaleźć miejsce na tradycyjne dywany o skomplikowanych ornamentach i bogatej kolorystyce.

 Tymczasem okazuje się, że dzięki pomysłowości projektantów i architektów wnętrz mogą one zarówno budować klimat wnętrz stylowych, jak i stanowić ciekawy kontrapunkt we wnętrzach o zupełnie współczesnym charakterze.
 
Dywany to element wyposażenia o wyjątkowo długiej i bogatej tradycji. Znajduje to swoje odbicie w ich wzornictwie – zawsze w ofertach producentów będą pojawiać się wzory wywodzące się wprost od datowanych na kilka stuleci wstecz, orientalnych pierwowzorów. Czy takie dywany nadal są atrakcyjne dla współczesnego klienta? W jakich wnętrzach znajdują zastosowanie? Paradoksalnie podpowiedzi ukryta jest w historii dywanów: tak jak onegdaj używano ich by uczynić przytulnymi zimne zamkowe komnaty o surowych kamiennych murach czy osłonić ściany mrocznych kaszteli, tak dziś również „ocieplają”, choć raczej wizualnie niż dosłownie, wnętrza industrialnych loftów, minimalistycznych apartamentów, rustykalnych domów. Kobierzec o rozbudowanej ornamentyce i nasyconej, ciepłej kolorystyce będzie ciekawie kontrastował z betonową czy żywiczną posadzką, kubicznymi meblami o lśniących frontach, surowym drewnem czy cegłą. W takim otoczeniu często jest jedynym barwnym, ornamentalnym akcentem i to nie tylko nadaje mu dekoracyjną rolę, ale także skupia na nim całą uwagę.

Druga grupa wnętrz, gdzie zastosowanie znajdują tradycyjne kobierce to autentyczne wnętrza stylowe. Nawet dziś nie brakuje kamienic, dworków i pałacyków, których właściciele chcą zachować ich oryginalny charakter – czy to decydując się na zamieszkanie w nich,  czy też adaptując je na potrzeby niewielkich pensjonatów, hoteli czy innych obiektów. W takich wnętrzach wyposażenie musi być dopasowane do charakteru całego budynku i dotyczy to także dywanów.

Bogactwo ornamentu sprawdzi się także tam, gdzie wnętrza, choć współczesne, zaskakują dekoracyjnością, gdzie w formach mebli, lamp, w  wykończeniu ścian i podłóg znajdziemy stylowe formy, wzory, detale. Tu jednak następuje pewien kompromis między tradycją, a naszymi obecnymi upodobaniami. Stylowe wnętrza dopasowuje się do naszych oczekiwań modyfikując ich kolorystykę: często staje się ona jasna lub pastelowa, wręcz monochromatyczna. Podobnej przemianie ulegają też dywany: choć ich wzory nadal są bogate, to ich kolory stają się jaśniejsze.

Zapraszamy do odwiedzenia www.agnella.pl i do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Kontakt:
Karolina Gajewska
Profundo PR
tel. kom. 732 256 331
tel. (22) 692 16 08
e-mail: k.gajewska@profundo.pl 


Fabryka Dywanów AGNELLA S.A.
ul. Gen. Władysława Andersa 42
15-113 Białystok
tel. +48 85 67 52 551
www.agnella.pl
Bezpłatna infolinia konsumencka: 800 12 70 74 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 16:00)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »